e
sv
masöz istanbul

Zyrtec Fiyat 2021, Zyrtec Tablet Fiyatı, Zyrtec Hap 20 mg Fiyatı

7227 Okunma — 31 Ağustos 2021 11:41
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Zyrtec Fiyatı güncel bilgisi için sizlere doğru ve şeffaf bir biçimde bilgilendirme yapacağız. Söz konusu Zyrtec Fiyatı için bizler doğru ve en güncel bilgileri rehberimizde sizlere sunmuş olacağız.

İlaç burun akıntısı, alerji, sinek böcek sokmalarında kullanılan bir ilaçtır. Zyrtec Fiyatı araştırırken sizler için geçmiş tarihli fiyatlarını da araştırdık, sunmuş olduğumuz raporumuz içerisinde ilaç için tüm bilgileri bulacaksınız. (Kaynak: https://saglik.gov.tr/)

Zyretec Fiyatı
Zyrtec Fiyatı
 1. Nedir ve ne için kullanılır?
 2. Nasıl kullanılır?
 3. İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler?
 4. Zyrtec Fiyatı nedir?

Nedir ve ne için kullanılır?

Alerjik nezle, müzmin nedeni bilinmeyen kurdeşen ve kaşıntıların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Beyaz, oblong, çentikli ve Y-Y logolu film-kaplı tabletler halindedir. Her kutuda 20 tablet bulunur.

Alerjik nezlenin burun ve göz ile ilgili belirtilerinin tedavisinde, kronik idiopatik ürtikerin (müzmin nedeni bilinmeyen kurdeşen) ve kaşıntının belirtilerinin tedavisinde kullanılır.

Nasıl kullanılır?

Semptomların şiddetine göre günde bir kez 5 mg (1/2 tablet) veya 10 mg (1 tb) uygulanır. Ağızdan kullanım içindir. Yeterli miktarda sıvı (örn. bir bardak su) ile yutunuz.

Çocuklarda kullanım: 6 yaş altı çocuklarda kullanımı önerilmez çünkü bu formülasyon doğru doz adaptasyonuna izin vermemektedir.

Yaşlılarda kullanım: Böbrek işlevi normalse dozun azaltılmasına gerek yoktur.

Özel kullanım durumları: Böbrek/Karaciğer yetmezliği Böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliğiniz var ise doz böbrek yetmezliğinin şiddetine göre doktorunuz tarafından ayarlanır. Böbrek yetmezliği olan çocuklarda doz, böbrek fonksiyonu (işlevi) ve vücut ağırlığı göz önüne alınarak, doktor tarafından bireysel olarak ayarlanmalıdır. Sadece karaciğer yetmezliği olan hastalar normal reçetelenen dozu alabilirler. Hem böbrek hem de karaciğer yetmezliği olan hastalarda doz ayarlanması önerilir.

Zyrtec Fiyatı
Zyretec Fiyatı

İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler?

İlacın etkin maddesine veya yardımcı maddelerden herhangi birine, hidroksizine veya piperazin türevlerine karşı aşırı duyarlılık öykünüz varsa, ağır böbrek yetmezliğiniz (kreatinin klerensinizin (böbrek fonksiyonlarını izlemek için kullanılan bir madde olan kreatininin böbrekler aracılığıyla kandan temizlenmesi) 10 ml/dk’nın altında olduğu böbrek yetmezliği) var ise bu ilacı kullanmayınız. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı toleransınız olmadığı (bu tür şekerlere duyarlı olduğunuz) söylenmişse, bu tıbbi ürünü almadan önce mutlaka doktorunuzla temasa geçiniz.

Söz konusu ilacı alkolle birlikte alıyorsanız dikkatli olunuz. İdrara çıkma problemleriniz varsa (omurilik problemleri ya da prostat veya mesane problemleri) doktorunuza danışınız. Alerji testi yaptırmanız gerekiyorsa, testten birkaç gün önce ilaç ile tedaviyi kesip kesmeyeceğinizi doktorunuza danışınız. Alerji testinin sonuçlarını etkileyebilir.

Hamile kadınlarda kullanımına ilişkin mevcut klinik veri çok azdır. Hayvan çalışmaları zararlı bir etki göstermemiş olsa da ilacın hamilelik boyunca ancak mutlak gerekli olduğunda ve dikkatle kullanılması önerilir. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza danışınız.

Bebeğinizi emziriyorsanız ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İlacın içeriğindeki etkin madde (setirizin) anne sütüne geçtiğinden emziren annelerin kullanması önerilmez.

Araç ve makine kullanan kişilere önerilen 10 mg dozda araç kullanma becerisi, uykuya dalma ve simule montaj hattı (ilacın uyuşukluk/uyku hali etkisini ölçmede kullanılan, gerçek iş ortamındaki performansı temsil eden, bilgisayarla yapılan ve uyku halindeki tüm değişkenlere hassas ölçüm testi) verimliliğine klinikte anlamlı etki göstermemiştir. Araç kullanmayı planlayan, potansiyel olarak tehlikeli işlerde çalışan ve makine kullanan hastalar, önerilen dozu aşmamalı ve ilaca verdikleri yanıtı dikkate almalıdırlar. Bu tip duyarlı hastalarda, ilacın alkol veya diğer santral sinir sistemi depresanları (baskılayıcıları) ile eşzamanlı kullanımı, uyanıklıkta azalmaya ve performans bozukluğuna yol açabilir.

İlacın içeriğinde laktoz bulunur. Eğer doktorunuz, bazı şeker çeşitlerine karşı hassas olduğunuzu belirtmişse, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Halsizlik, sersemlik hissi, baş ağrısı, ağız kuruluğu, mide bulantısı, uyuklama hali, nezle, yutak iltihabı, ishal, saldırganlık hali, aşırı huzursuzluk hali, unutkanlık, hafıza bozukluğu, uykusuzluk, tik, tat alma bozukluğu, istemli hareket etmede güçlük, geçici his yokluğu, uyuşma/karıncalanma, kaşıntı, döküntü, kurdeşen, ağrılı işeme, idrar kaçırma, yorgunluk, denge bozukluğundan kaynaklanan baş dönmesi (vertigo) gibi sebepler görüldüğünde lütfen doktorunuza başvurunuz.

Zyrtec Fiyatı Nedir?

Zyrtec Fiyatı güncel olarak 20.02.2021 tarihinde ilacın fiyatı 23,17 ₺ olarak belirlenmiş ve bu fiyat üzerinden satışa sunulmaktadır.

Zyrtec Fiyatı 2020 yılında fiyatı 19,33 ₺ ve Zyrtec Fiyatı 2019 yılında ise fiyatı 17,26 ₺ olarak görülmüştür.

İlgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Market Fiyatları sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Zyrtec Fiyat 2021, Zyrtec Tablet Fiyatı, Zyrtec Hap 20 mg Fiyatı