e
sv
masöz istanbul

Zyban Fiyat, Zyban Fiyatı 2021, Zyban Sigara İlacı

6125 Okunma — 31 Ağustos 2021 13:32
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Zyban Fiyatı güncel bilgisi için sizlere doğru ve şeffaf bir biçimde bilgilendirme yapacağız. Söz konusu Zyban fiyatı için biz sizin için doğru ve en güncel bilgileri bir şekilde rehberimizde sizlere sunmuş olacağız.

Zyban Sigara İlacı ülkemizde kullanılan en yaygın ve en etkili sigara bıraktırma ilacı olarak kullanılmaktadır. İlacın fiyatlarını araştırırken sizler için geçmiş tarihli fiyatlarını da araştırdık, size sunmuş olduğumuz raporumuz içerisinde Zyban fiyat için tüm bilgileri bulacaksınız.

 • ZYBAN fiyatı nedir ve ne için kullanılır?
 • ZYBAN’ı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
 • ZYBAN nasıl kullanılır?
Zyban fiyatı
Zyban fiyatı

ZYBAN fiyatı nedir ve nasıl kullanılır?

ZYBAN; beyaz, yuvarlak, bir tarafı baskısız, diğer tarafı siyah mürekkep ile ‘GX CH7’ baskılı, yavaş salımlı olarak etki gösteren film kaplı tablettir. Her bir tablet, 150 mg bupropiyon hidroklorür içerir. Bupropiyon hidroklorür, antidepresanlar (depresyon/ruhsal çöküntü tedavisinde kullanılan ilaçlar) olarak bilinen ilaç grubuna dahildir.

Her bir ZYBAN kutusunda 60 adet tablet, çocuk korumalı blister ambalaj içerisinde bulunur. Sigarayı bırakmanıza yardımcı olmak için doktorunuz tarafından size reçete edilen bir ilaçtır. (Kaynak: https://titck.gov.tr)

ZYBAN kullanmadan önce okuyunuz

ZYBAN kullanan hastalarda depresyon, intihar düşüncesi, intihar girişimi ve intihar eylemi dahil fakat bunlarla sınırlı olmayan, ciddi ruhsal denge bozukluğu olayları (nöropsikiyatrik olaylar) bildirilmiştir. Bazı vakalarda belirtiler sigarayı bırakan hastalardaki nikotin eksikliği belirtileri (yoksunluk belirtileri) nedeniyle karmaşık hale gelebilmektedir. Depresif duygu durumu nikotin yoksunluğunun belirtisi olabilir.

ZYBAN kullanan tüm hastalar davranış değişikliği, saldırganlık, ajitasyon, depresif duygu durumu, intihar düşüncesi, intihar girişimi ve intihar eylemi dahil ruhsal denge bozukluğu belirtileri için gözlemlenmelidir. Bu belirtiler bildirildiğinde vakaların çoğu ZYBAN kullanıyordu, fakat bazıları ZYBAN tedavisinin sona erdirilmesini takiben görüldü.

ZYBAN’ın riskleri ile kullanımının getireceği yararlar değerlendirilmelidir. İlaç etkin maddesi içermeyen tabletlerle (plasebo) karşılaştırıldığında, ZYBAN’ın sigaradan uzak kalma olasılığını 6 aya kadar arttırdığı gösterilmiştir. Sigarayı bırakmanın sağlık açısından yararları hemen görülmeye başlar ve çok önemlidir.

ZYBAN’ı aşağıdaki durumlarda kullanmayınız!

ZYBAN’a, bupropiyona veya bu ilacın içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlı (Alerjik) iseniz (Yardımcı maddeler bu Kullanma Talimatının başında belirtilmektedir.)
• Bupropiyon içeren başka herhangi bir ilaç kullanıyorsanız,
• Epilepsi (sara hastalığı) gibi krize (nöbetlere) neden olan bir rahatsızlığınız varsa veya daha önce kriz (nöbet) geçirdiyseniz,
• Doktorunuz tarafından tanısı konulmuş, yemek yeme bozukluğuna ilişkin bir hastalığınız varsa (örneğin, anoreksia nervoza veya bulimia) veya daha önce olmuşsa,


• Siroz gibi ciddi karaciğer sorunlarınız varsa,
• Beyin tümörünüz varsa,
• Genelde fazla miktarda alkol alıyorsanız ve alkol almayı yeni bırakmışsanız ya da
ZYBAN kullanırken bırakacaksanız,
• Kaygı (anksiyete) tedavisi için yakın bir zamanda sakinleştirici veya rahatlatıcı ilaçlar (özellikle benzodiazepinler veya benzeri ilaçlar) kullanmayı bırakmışsanız veya ZYBAN kullanırken bu ilaçları kullanmayı bırakacaksanız,
• Bipolar bozukluğunuz (iki uçlu bozukluk, manik depresif hastalık) varsa, ZYBAN bu hastalığınızda bir atağa yol açabilir.

ZYBAN nasıl kullanılır?

ZYBAN’ı halen sigara içmeye devam ederken almaya başlayınız. Almaya başladıktan sonraki ikinci hafta içinde sigarayı bırakmak için bir gün belirlemelisiniz. Bunun sebebi ZYBAN’ın vücudunuzda etkili olması için gerekli seviyeye ulaşmasının ortalama bir hafta olmasıdır. Sigara içmek ve aynı zamanda ZYBAN kullanmak tehlikeli değildir.

Yetişkinler için tavsiye edilen olağan doz:

 • İlk üç gün; her gün bir tablet
 • 4. gün ve sonrası; günde iki kez bir tablet olarak kullanılmaktadır.

Bir seferde bir tabletten fazla almayınız. Dozları en az 8 saat ara ile alınız. ZYBAN’ı daima doktorunuzun size söylediği şekilde kullanınız. Bunlar her zaman kullanılan dozlardır, ancak doktorunuz size kişisel olarak tavsiyelerde bulunabilir; doz değişiklikleri yapabilir. Eğer emin olmazsanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Zyban fiyatı

Zyban Fiyatı nedir?

Güncel olarak Zyban fiyatı 20.02.2021 tarihinde ilacın fiyatı 350,82 ₺ olarak belirlenmiş ve bu fiyat üzerinden satışa sunulmaktadır.

Zyban sigara ilacının geçmiş fiyatları ise 2020 yılında 297,15 ₺ ve 2019 yılında ise 267,78 ₺ olarak görülmüştür.

Değerli misafirlerimiz yayımlamış olduğumuz ilaç fiyatları, eczanelerden ya da farklı bir kuruluştan herhangi bir çıkar veya kazanç elde edilmemektedir. İlgili yazılar siz değerli misafirlerimize bilgi amaçlı olarak hazırlanmaktadır. Katalogların içerisindeki fiyatlarda değişiklik yapılması durumu oluşabilir bu sebeple eczanelere gittiğiniz zaman fiyatlarını lütfen teyit ediniz.

İlgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Market Fiyatları sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Zyban Fiyat, Zyban Fiyatı 2021, Zyban Sigara İlacı