e
sv
masöz istanbul

Zovirax Fiyat 2021, Zovirax Fiyatı, Zovirax Uçuk Kremi Fiyatı

9139 Okunma — 31 Ağustos 2021 13:25
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Zovirax Fiyat 2021 fiyatı güncel bilgisi için sizlere doğru ve şeffaf bir biçimde bilgilendirme yapacağız. Söz konusu Zovirax fiyatı için biz sizin için doğru ve en güncel bilgileri bir şekilde rehberimizde sizlere sunmuş olacağız.

Zovirax uçuk kremi ülkemizde kullanılan en yaygın ve en etkili uçuk kremidir. Kremin fiyatlarını araştırırken sizler için geçmiş tarihli fiyatlarını da araştırdık, size sunmuş olduğumuz raporumuz içerisinde Zovirax uçuk kremi için tüm bilgileri bulacaksınız.

Sizlere sunduğumuz yazımızın içeriğinde tam olarak neler bulacaksınız?

 • ZOVİRAX fiyatı nedir ve ne için kullanılır?
 • ZOVİRAX’ı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler.
 • ZOVİRAX nasıl kullanılır?
 • Olası yan etkiler nelerdir?
Zovirax fiyatı
Zovirax fiyatı

ZOVİRAX fiyatı nedir ve ne için kullanılır?

ZOVİRAX, Herpes simplex (HSV) tip I ve II ile Varicella zoster adlı virüslere karşı etkili antiviral bir ilaçtır. ZOVİRAX etken madde olarak asiklovir içerir ve 2 g’lık plastik pompalı tüp ambalajlar halindedir.

ZOVİRAX, ilk ve tekrarlayan genital Herpes ve Herpes labialis de dahil olmak üzere Herpes simplex deri enfeksiyonlarının (uçuk) tedavisinde kullanılır. (Kaynak: https://titck.gov.tr/)

ZOVİRAX’ı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

ZOVİRAX’ı kullanırken bir alerjik reaksiyon gelişirse (döküntü, bölgesel ağrı veya şişme) ilacı kullanmayı kesin ve doktorunuza söyleyin.

Eğer asiklovir, valasiklovir (bir çeşit antiviral ilaç), propilen glikol veya ilacın içeriğindeki diğer maddelere alerjik iseniz bu ilacı kullanmayın.

Ambalajdaki son kullanma tarihinden sonra ilacı lütfen kullanmayınız.

ZOVİRAX nasıl kullanılır?

ZOVİRAX’ın nasıl kullanılacağı hakkında doktorunuzun talimatlarını talip edin. Günde 5 kez, gece dozu atlanmak suretiyle yaklaşık 4 saatlik aralıklarla uygulayın. Belirtilerin veya enfeksiyonun başlamasından sonra mümkün olduğu kadar erken hasarlı bölgeye uygulayın (kızarıklık veya hastalığın başlayacağına dair sezgi). Tedaviye sonraki belirtilerde de (kabarıklık veya sıvı dolu kabarcık) başlayabilirsiniz. Tedavi herpes labialis için en az 4 gün ve genital herpes için de en az 5 gün devam ettirilmelidir. Eğer iyileşme olmazsa, tedaviye 10 gün kadar devam edilebilir.

Olası yan etkiler nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi ZOVİRAX’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa ZOVIRAX’ı kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Aşırı duyarlılık reaksiyonları: Döküntü, deride kaşıntı ya da kurdeşen gibi alerjik reaksiyonlar. Yüz, dudaklar, dil ya da vücudun diğer bölümlerinde şişlik. Aşırı duyarlılık reaksiyonları çok seyrek görülür.

Yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sınıflandırılmıştır:

Çok yaygın: 10 hastanın en az birinde görülebilir. Yaygın: 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir. Seyrek: 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek: 10.000 hastanın birinden az görülebilir. 4 Bilinmiyor: Eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor.

Yaygın olmayan yan etkiler: Ciltte geçici yanma veya batma · Deride hafif kuruma ve pullanma. Kaşınma

Seyrek görülen yan etkiler: Kızarıklık. Temas dermatiti (bir tür deri hastalığı)

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Gebelik ve Laktasyon

Gebelik kategorisi: B

Hamilelik: İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Eğer hamileyseniz veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız doktorunuza söyleyin. ZOVİRAX hamilelikte sadece size sağlayacağı yarar oluşturabileceği risklerden fazla ise kullanılmalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Emzirme: İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Emzirme döneminde ZOVİRAX’ın krem formu kullanıldığında, sütten bebeğe geçecek miktarı önemsenmeyecek orandadır.

Zovirax fiyatı

Zovirax Fiyatı nedir?

Güncel olarak 20.02.2021 tarihinde ilacın fiyatı 23,17 ₺ olarak belirlenmiş ve bu fiyat üzerinden satışa sunulmaktadır.

Zovirax krem 2020 fiyatı 19,33 ₺ ve Zovirax krem 2019 fiyatı ise 17,26 ₺ olarak görülmüştür.

ZOVİRAX’ı çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Buzdolabına koymayınız.

Değerli misafirlerimiz yayımlamış olduğumuz ilaç fiyatları, eczanelerden ya da farklı bir kuruluştan herhangi bir çıkar veya kazanç elde edilmemektedir. İlgili yazılar siz değerli misafirlerimize bilgi amaçlı olarak hazırlanmaktadır. Katalogların içerisindeki fiyatlarda değişiklik yapılması durumu oluşabilir bu sebeple eczanelere gittiğiniz zaman fiyatlarını lütfen teyit ediniz.

İlgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Market Fiyatları sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Turgay
  11 ay önce

  Harika vuruş! Siz sitenizi değiştirirken çıraklık yapmak istiyorum, nasıl bir weblog sitesine üye olabilirim?

  yorum beğen
 • Salih
  11 ay önce

  Böyle bir tecrübeye şahit olduğum için teşekkürler. Devamını bekliyoruz.

  yorum beğen
 • Fahrettin Kulu
  12 ay önce

  Buradaki bilginin doğru olacağını sanmıyordum ama gerçekten belirtilen fiyat ile eczanedeki fiyat aynı çıktı. teşekkürler

  yorum beğen
 • Nursena
  1 sene önce

  bende bu ilacın fiyatını arıyordum. eczanedeki fiyatla birebir aynı çıktı teşekkürler.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Zovirax Fiyat 2021, Zovirax Fiyatı, Zovirax Uçuk Kremi Fiyatı