e
sv
masöz istanbul

Zoretanin Fiyat 2021, Zoretanin Sivilce İlacı

5570 Okunma — 30 Ağustos 2021 14:26
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Zoretanin Fiyatı güncel bilgisi için sizlere doğru ve şeffaf bir biçimde bilgilendirme yapacağız. Söz konusu Zoretanin Fiyatı için bizler doğru ve en güncel bilgileri rehberimizde sizlere sunmuş olacağız.

İlaç akne vulgaris (sivilce) kullanılan bir ilaçtır. Doktorunuz yaptığı tahlil sonucuna göre kaç mg kullanmanız gerektiğini önerir. İlacın fiyatlarını araştırırken sizler için geçmiş tarihli fiyatlarını da araştırdık, sunmuş olduğumuz raporumuz içerisinde ilaç için tüm bilgileri bulacaksınız. (Kaynak : https://saglik.gov.tr/)

Zoretanin Fiyatı
Zoretanin Fiyatı / Bazı ilaçlar
 • Nedir ve ne için kullanılır?
 • Nasıl kullanılır?
 • İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler?
 • Zoretanin Fiyatı nedir?

Nedir ve ne için kullanılır?

Şiddetli akne formlarının (nodüler veya konglobat akne veya kalıcı yara izi bırakma riski olan akne) ve sistemik antibakteriyel ve topikal tedavi ile birlikte standart tedavilere yanıt vermeyen aknenin tedavisinde kullanılır.

Nasıl kullanılır?

Sistemik retinoid kullanımı konusunda deneyimli ve izotretionin tedavisi ile ilişkili teratojenite riskini bilen hekimlerce reçete edilmelidir. Hem kadın hem de erkek hastalara kullanma talimatının bir kopyası verilmelidir.

Verilen terapötik yanıt ve advers etkiler doza bağlıdır ve hastalarda değişkenlik gösterir. Bu durum tedavi sırasında her hasta için ayrı doz ayarlamasını gerektirir. İlacın tedavisine günde 0,5 mg/kg’lık dozla başlanmalıdır. Çoğu hasta için doz günde 0,5-1,0 mg/kg arasında değişir. Çok şiddetli hastalığı olan veya vücudunda akne olan hastalarda 2,0 mg/kg’a varan yüksek dozlar gerekebilir.

Hastaların çoğunda tek bir tedavi dönemi sonunda akne tamamen temizlenebilir. Kesin relaps durumunda, ilacın tedavisinde önceki günlük dozun ve kümülatif tedavi dozunun aynısı uygulanmalıdır. Akne, tedavi kesildikten sonraki 8 hafta boyunca gelişebileceği için, tedaviye bu süre bitmeden yeniden başlanmamalıdır.

Kapsüller yemeklerle birlikte günde bir veya iki kez alınması tavsiye edilir.

İlacı kullanmadan önde dikkat edilmesi gerekenler?

Karaciğer yetmezliğinde kullanımı tavsiye edilmez.

12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz.

Hamile veya emziren kadın hastalarda kullanılmamalıdır. Gebelik önleme programının tüm koşulları yerine getirildiği durumlar haricinde çocuk doğurma potansiyeli olan kadınlarda izotretinoin kullanımı kontrendikedir. Tetrasiklinlerle birlikte tedavi gören hastalarda, daha önceden hipervitaminöz A’sı olan hastalar, aşırı düzeyde yükselmiş kan lipid değerleri olan hastalar, izotretinoine veya ilacın içeriğindeki diğer maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda kullanılmaması gerekmektedir.

Kadın hastalara, gebeliğin önlenmesi hakkında kapsamlı bilgi verilmelidir ve eğer etkili kontrasepsiyon kullanmıyorlarsa onlara kontraseptif yöntem tavsiye edilmelidir. Eğer ilacı reçete eden hekim bu bilgileri sağlayacak bir konumda değilse, hasta ilgili bir sağlık mesleği mensubuna yönlendirilmelidir.

Minimum gereklilik olarak, çocuk doğurma potansiyeli olan kadın hastalar en az bir yüksek etkili kontrasepsiyon yöntemi (örneğin kullanıcı bağımsız bir yöntem) ya da kullanıcı bağımlı iki tamamlayıcı kontrasepsiyon yöntemini kullanmalıdırlar. Amenoreli hastalar dahil, kontrasepsiyona tedaviye başlamadan en az bir ay önce, tedavi boyunca ve tedavinin kesilmesini takiben en az bir ay boyunca devam edilmelidir.

Her bir vaka için kontrasepsiyon yöntemi seçilirken, hasta da tartışmaya dahil edilerek, hastanın tercih edilen önlemlere olan katılımı ve uyuncu garanti altına alınarak bireysel şartlar değerlendirilmelidir.

Çocuk doğurma potansiyeli olan kadınlar için ilacın reçete edilme süresi, gebelik testi ve izleme dahil olmak üzere düzenli takipleri desteklemek için ideal olarak 30 gün ile sınırlanmalıdır. Tercihen, gebelik testi, reçetenin yazılması ve ilacın verilmesi aynı günde yapılmalıdır. Bu aylık takip, düzenli gebelik testi ve izlemenin yapılmasını ve hastanın bir sonraki ilaç tedavisini almadan önce gebe kalmadığından emin olunmasını sağlayacaktır.

Izotretinoin ile tedavi edilen hastalarda depresyon, şiddetlenmiş depresyon, anksiyete, agresif eğilimler, duygudurum değişiklikleri, psikotik belirtiler ve çok nadiren intihar düşüncesi, intihar girişimleri ve intihar bildirilmiştir. Depresyon öyküsü olan hastalarda özel dikkat gösterilmeli ve tüm hastalar, depresyon belirtileri açısından izlenmeli ve gerekirse uygun tedaviye yönlendirilmelidirler. Bununla birlikte, semptomları hafifletmek izotretinoinin kesilmesi yetersiz olabilir ve bu sebeple psikiyatrik ve psikolojik değerlendirme gerekebilir.

Akıl ve ruh sağlığı bozulmalarını tespit etmek için aile ya da arkadaşların farkındalığı yararlı olabilir.

Zoretanin Fiyatı / İlaç

Zoretanin Fiyatı nedir?

Zoretanin Fiyatı güncel olarak 20.02.2021 tarihinde ilacın fiyatı 53,99 ₺ (10mg) 93,46 ₺ (20mg) olarak belirlenmiş ve bu fiyat üzerinden satışa sunulmaktadır.

Zoretanin Fiyatı 2020 yılında fiyatı 45,02 ₺ (10mg), 78,01 ₺ (20mg) ve Zoretanin Fiyatı 2019 yılında ise fiyatı 41,16 ₺ (10mg), 71,09 ₺ (20mg) olarak görülmüştür.

İlgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Market Fiyatları sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Zoretanin Fiyat 2021, Zoretanin Sivilce İlacı