e
sv
masöz istanbul

Theraflu Fiyatı

810 Okunma — 15 Ekim 2021 20:25
Theraflu Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Theraflu fiyatını araştırmak için internet üzerinde araştırma yaparken sitemize denk geldiniz. Theraflu hakkında sizlere bilgi ve fiyatı hakkında bilgilendirme yapacağız. Theraflu soğuk algınlığı sebebi ile rahatsızlanan hastalar için kullanılan bir ilaçtır. Genellikle grip, ateş, kas ağrıları, vücut kırgınlığı, burun akıntısı gibi belirtileriniz varsa bu ilaç tam size göre diyebiliriz. Soğuk havalarda hasta olduğunuzda kullanabileceğiniz zaten 3-4 ilaç var en fazla bilinen. Theraflu Fort ise bu ilaçlar arasında en fazla bilinenlerden bira tanesidir.

Eğer üst solunum yollarınızda soğuk algınlığı, alerjik nezle ve grip gibi bir rahatsızlığınız varsa bu rahatsızlığınızı hafifletmek amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Hızlı etki eden ilaçlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Soğuk havalarda en fazla eczanelerde satışa sunulan ilaçlardan birkaçının öncülerinden olabilir. Ancak pandemi süreci içerisinde olmamız ellerimizi temiz ve sürekli olarak maskeli olmamız sebebi ile tam olarak grip olma olanağımız olmamakta, eğer grip rahatsızlığınız varsa bu hastalığı giderecek ve hafifletecek ilaçlardan bir tanesidir. Buna bağlı olarak isterseniz Theraflu fiyatı nedir? Theraflu ne işe yarar? ya da Theraflu reçetesiz satılır mı? gibi birçok sorunun cevabını bulacağımız yazımıza geçelim.

Theraflu Fiyatı
Theraflu Fiyatı / Soğuk algınlığı ile grip olan kadın

Theraflu ne işe yarar ve nedir?

Theraflu içeriğinde etken maddesi olan parasetamol, fenilefrin hidroklorür ve fenilefrin hidroklorür içeren bir soğuk algınlığı ilacıdır. Bu ilacın yardımcı maddeleri ise kolloidal silika, laktoz monohidrat, magnezyum stearat, kroskarmeloz sodyum, mısır nişastası, hidroksipropil selüloz, polietilen glikol, kinolin sarısı, titanyum dioksit (E171), metil parahidroksi benzoat (E218), polivinilpirolidon, metil selüloz içermektedir.

Film tablet formunda pastel sarı renkte kenarları eğimli görünen bir ilaçtır. Ağrı kesici, ateş düşürücü baş ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır. Genellikle grip ve soğuk algınlığına bağlı ateş, üşüme, vücut ağrıları, baş ağrısı, burun tıkanıklığı hapşırma ve burun akıntısı gibi belirtilerini azaltmaktadır.

Theraflu reçetesiz olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Herhangi bir uzman doktorun yazmasına gerek olmayıp istediğiniz zaman eczanelerden alabilirsiniz.

Theraflu kimler kullanamaz?

Theraflu içeriğinde etkin maddeleri ve yardımcı maddelerine karşı (yukarıda saymış olduğumuz) herhangi bir duyarlılığı olanlar, şiddetli olarak kalp, karaciğer ve böbrek hastalığı olan hastalar, yüksek tansiyon, prostat hastalığı olan hastalar kullanamaz.

Eğer mesanenizde bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa, astım olmak üzere herhangi bir akciğer hastalığınız varsa, sara hastalığınız ve göz tansiyonunuz varsa kesinlikle kullanmamanız tavsiye edilir.

Theraflu Fiyatı / Çalışırken üşüyen kadın

Theraflu nasıl kullanılır?

Theraflu Fort ilacı ağız yolu ile bol su içerek yutarak içebilirsiniz. İlacı kırmadan ya da çiğnemeden içmeniz tavsiye edilir. Biliyorsunuz ki bazı ilaçlarda çiğneme yapıldığında sorunlar baş gösterebilir. Bu tarz ilaçların bağırsaklarda ya da midede çözünmesi gerekmektedir. İlacı yemekten önce ya da yemekten sonra istediğiniz bir zaman aralığında içebilirsiniz.

Doktorunuzun tavsiye verdiği şekilde kullanmanız gerekmektedir. Eğer uzman doktorunuzdan tavsiye almadıysanız günde 3 defa kullanabilirsiniz. Her tablet arasında 6 saat olmalıdır. Ancak doktorunuz tavsiye olarak 4 saatte bir kullanılmalı diye söylediyse 4 saat ara ile kullanabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var doktorunuzun tavsiyesi varsa o şekilde kullanmalısınız, normalde prospektüse göre 6 saat ara ile kullanılması yönündedir.

Uyarı: Söz konusu Theraflu FORTE kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Theraflu fiyatı nedir?

Theraflu FORTE fiyatı 9,13 TL olarak satışa sunulmaktadır. Eczanelerde Theraflu fiyatı 2021 yılında 9,13 TL olarak satışı yapılmakta olup reçetesiz olarak verilmektedir. Söz konusu fiyatlar anlaşmalı olarak çalıştığımız eczaneden alınmıştır.

Theraflu Fiyatı

Theraflu Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Theraflu Fiyatı