e
sv
masöz istanbul

Tavşan Fiyatları

606 Okunma — 07 Ekim 2021 21:34
Evcil Tavşan Fiyatları
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tavşanlar çok ilginç hayvanlardır. Tavşan fiyatlarını araştırırken çok ilginç bilgilere denk geldim ve bu denk gelmiş olduğum bilgileri ve tavşan fiyatlarını sizler için sunacağız. Mesela ilginç bilgilerden bir tanesi ise anne tavşan yavrusuna sadece 7 gün baktıktan sonra yavrusunu bırakıyormuş. Bunu duyunca biraz üzüldüm açıkçası, ancak doğa yaşamı sanırım ona göre tasarlanmış olabilir. Ya da daha doğduğu gibi bütün hayatı öğrensin diye mi salar acaba bilemedim.

Bitkisel besinler ile beslenen bu hayvanlar otçul olarak geçmektedir. Genel olarak lahana, taze çimen, havuç, marul, turp gibi besinlerin yaprakları ve bürüksel lahanası ve yeşil fasulye ile beslenirler. Yaklaşık olarak 50 türü bulan tavşanlar kuyruklarının uzun bir biçimde olan kıllarla örtülüdür. Genellikle kırlarda bulunan oyukların içerisinde yaşarlar. Tavşanlar ilk kez Orta Çağ zamanında evcilleştirilmişlerdir. Evcil tavşanlar tür olarak Avrupa ada tavşanı adı ile anılmaktadır. Ancak biz ona direkt olarak evcil tavşan diyoruz. Tavşanlar nasıl uyur biliyor musunuz? Tam olarak gözleri açık bir şekilde uyumaktadırlar.

Tavşan Fiyatları
Tavşan Fiyatları / Havuç yiyen bir tavşan

Evcil Tavşan Fiyatları 2021

 • Lop Melezi Erkek Tavşan Fiyatı: 25 ile 50 TL dir.
 • Teddy Lop Dişi Tavşan Fiyatı: 100 ile 150 TL dir.
 • Holanda Lop Erkek Kahverengi Tavşan Fiyatı: 150 ile 200 TL dir.
 • Safkan Hollanda Lop Erkek Tavşan Fiyatı: 200 ile 250 TL dir.
Tavşan Fiyatları / Çok tatlı bir tavşan

Evcil hayvan bakarken nelere dikkat etmeliyiz?

Veteriner hekimlerin evde beslemiş olduğumuz evcil hayvanlarımızın dökmüş olduğu tüylerinin ciddi olarak insanlarda hastalıklara yol açtığını belirtmektedirler. Evcil hayvanlarımızın dikkatli olarak beslenmelerinde ciddi rahatsızlıklar olabilir.
Evcil hayvanlarımızın bulunduğu ortam içerisinde (evimizde) dökmüş olduğu tüyler bizlere bir şekilde beslenmiş olduğumuz yiyeceklere yapıştığında ve bizlerde bu yiyecekleri yediğimizde bizlere ciddi olarak vücudumuzda hastalıklara yol açmaktadır. Özellikle evinizde küçük çocuğunuz varsa bu konuya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Çocuklarımızın evcil hayvanlarımız ile birlikte olduktan sonra onunla oyun oynadıktan sonra mutlaka ellerinin ve yüzlerinin temizliği yapılması gerekmektedir.

Kedilerin çok fazla tüy döktüklerini biliyoruz ve bunun kedi besleyen hayvan severlerin daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir.

Evlerimizde ya da bahçemizde tavşan besleyen vatandaşların ise çok daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Bahçede bulunan fare ya da iri farelerin (cartin) beslemiş olduğunuz tavşanı ısırdığında ısırmış olan hayvanda bulunan bulaşıcı hastalık tavşanınıza geçme ihtimali çok yüksektir. Buna bağlı olarak bulaşıcı hastalığı almış olan tavşanın insan ile temasında söz konusu bulaşıcı hastalık direkt olarak bizlere geçebilir. Bu gibi durumlarda kesinlikle ve kesinlikle veteriner hekimlere danışarak hayvanının ile gerekli tedavileri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Buna bağlı olarak toparlamak gerekirse evcil hayvan besleyen hayvan severlerin düzenli olarak hayvanlarını veteriner hekimlere götürerek gerekli aşılarının ve bakımlarının yaptırması çok önemlidir. Tabi ki bu durumda hayvanlarımızın tüylerine çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

Tavşan Fiyatları

Evcil Tavşan Fiyatları hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Tavşan Fiyatları