e
sv
masöz istanbul

Talisker Viski Fiyatları

5262 Okunma — 08 Eylül 2021 10:45
Talisker Viski Fiyatları
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

2021 Talisker Viski Fiyatları

Talisker Viski Dünya da her yörenin kendisine has birçok ürünü ve özelliği bulunur. Bu özellikler kimi zaman tarihi ile kimi zamanda ürettikleri ile ön plana çıkar. Dünya da bazı şeyler vardır ki evrensel olarak kabul edilir.

Bunlardan birisi de içki olmaktadır. İçki insanların büyük bölümünün tükettiği bir içecek olmaktadır. Yıllar boyu yerleşen bilgi ve birikimler sonucunda da her bölgenin kendisine ait içkisi bulunur. Bu içkiler ilgili bölgeyi maddi, manevi ve tarihi yönden anlatan ürünler olmaktadır. Bugün insanlar tarafından en fazla tüketilen içkilerden birisi Viski olmaktadır.

Viskinin tarihi 1400’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Viski özellikle Britanya bölgesinde bilinen, üretilen ve popüler olan bir ürün olmaktadır. Viski ile ilgili üretim yapan ve benimsenen 3 farklı ülke bulunur. Bu ülkeler İskoçya, İrlanda ve ABD olmaktadır. Tarihsel olarak bakıldığında ana memleketi ise İskoçya olmaktadır.

Viski farklı üretim tarzı ile bilinen ve sert olması ile de sürekli tercih edilen bir içki türü olmaktadır. Viski türünde üretim yapan birçok marka bulunur. Bu markalardan birisi de talisker olmaktadır. Talisker marka içki Türkiye de de satışı olan bir içki olmaktadır. Ülkemizde talisker viskiyi sürekli tercih eden belirli bir grup bulunur. Talisker marka viskinin fiyatları da her sene değişim gösterir. Talisker Viski sert bir tada sahiptir.

Talisker Viski Fiyatları
Talisker Viski Fiyatları / Viski fıçıları

Talisker Viski Fiyatları

Alkol çeşitleri arasında en çok tercih edilen markalardan birisi olan Talisker Viski’nin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bununla beraber Talisker Viski Fiyatları;

 • 70’lik Talisker Viski Single fiyatı malt 360 ₺ ‘dir.
 • 70’lik Talisker Viski Single Skye Malt 355 ₺’dir.
 • 70’lik Talisker Viski 10 Single Malt Tam 415 ₺’dir.

Viski Nedir?

Viski Britanya bölgesinde ortaya çıkan ve tarihi 1400’lü yıllara kadar uzanan bir içki türüdür. Viskinin hammaddesini arpa, buğday ve çavdar oluşturmaktadır. Viskinin diğer içkilerin üretim şeklinden belli başlı farklılıkları bulunur. Votka mısır, arpa, buğday ve çavdarın damıtılması ile üretilir. Ayrıca votka üretim aşamasında meşe fıçılarda dinlendirilir. Bu dinlendirme aşaması uzun süreleri kapsamaktadır.

Talisker Viski Nasıl İçilir?

Genelde viski tüketimleri sek tercih edilir. Sebebi ise viskinin tadını ve kokusunu daha iyi hissedebilmek için buz tercihi ile tüketilir. Sek tüketilmesinin yanı sıra Talisker Viski Nasıl içilir? Sorusunun cevabı kişiden kişiye değişebilmektedir. Daha çok füme peynir, füme deniz pastırması ve damağınıza yakışabilecek birçok tat ile tercih edilebilmektedir.

Talisker Viski Fiyatları / Buzlu sek viski

Talisker Viski Özellikleri

Alkol tüketen birçok kişi kullandığı markanın birçok özelliklerini merak etmektedir.  Alkol oranları, aroma çeşitleri, ağızda bıraktığı his ve daha nice nitelikler aranmaktadır. Tam da noktada Talisker Viski markası, kullanıcılarına farklı yönlerde egzotik bir tat sağlamaktadır. Talisker Viski özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Talisker Viski tüketildiği andan itibaren burunda ve genizde hafif bir yanma hissi bırakmaktadır.
 • İçerdiği aromalarla beraber Amasya elması ve iyoda benzer bir deniz kokusuna sahiptir.
 • Farklı tatlar ile yapılan üretimde ağızda haşlanmış patatese benzer bir tat bırakmaktadır. İçerdiği çeşitli aromalar ile baharat etkisi yaratan bu viski markası, akide şekerini de andırmaktadır.
 • Her ne kadar alkol oranı yüksek dahi olsa yuvarlak bir tadıma sahiptir.
 • Her yudumda bu tatlar ile beraber kekremsi bir haz bırakmaktadır.
 • Bu özelliklerin yanı sıra yanında tüketilen besinler de oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Talisker Viski Fiyatları ile ilgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Market Fiyatları sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Talisker Viski Fiyatları