e
sv
masöz istanbul

Sphynx Kedisi Fiyatları

523 Okunma — 15 Aralık 2021 21:10
Sphynx Kedisi Fiyatları
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dünya üzerinde bulunan tüysüz kedi cinsinden biri Sphynx Kedisi’dir. Sizler için Sphynx Kedisi Fiyatları hakkında araştırma gerçekleştirdik. Bu tür bana göre biraz korkutucu olsa da tüysüz olması sebebi ile hayvan severlerin tercihlerinin arasında gelmektedir. Kanada kökenli bir kedi cinsidir. Görüntüsü korkutucu olsa da aslına bakılırsa çok uysal bir kedi türü olduğunu söyleyebiliriz. Yaşama yılları ise 8 ve 14 yıl arasında değişmektedir. Tüylerinin olmaması sebebi ile soğuğa karşı duyarlılıkları mevcuttur. Buna bağlı olarak sürekli olarak yıkanmaları gerekmektedir. Fazla soğuk bir bölgede yaşıyorsanız giysi giydirerek evinizde besleyebilirsiniz.

Sphynx cinsi kedinin kökeni Kanada olsa da Mısır’da efsane olmuştur. Antik Mısır mitolojisine baktığınızda Firavunların evcil olarak besledikleri kedi cinsidir. Yazıtlara ve çizimlere baktığınızda Firavun yanında sürekli olarak resmedilmektedir. Bu tür kedilerin ağırlığı genelde 3 ile 6 kilo arasında değişmektedir, uzunlukları 33 ve 38 cm arasındadır. Bakımı konusunda ise sosyal ve akıllı bir kedi olması sebebi ile oynamayı ve zıplamayı çok severler. Can dostu oldukları için sahiplerine sadık bir cins olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz Sphynx Kedisi Fiyatları hakkında sizleri bilgilendirelim.

Sphynx Kedisi Fiyatları
Sphynx Kedisi Fiyatları / Yavru Sphynx Kedileri

Sphynx Kedisi Fiyatları

 • Sphynx Kedisi Fiyatı 3,500 TL ile 5,500 TL arasında değişmektedir.
 • Yavru Sphynx Kedisi Fiyatı 4,500 TL’den başlamaktadır.
Sphynx Kedisi Fiyatları
Sphynx Kedisi Fiyatları / Yaşlı bir Sphynx Kedisi

İlgili İçerik: Sphynx Kedisi Fiyatları

Sphynx Kedisi Fiyatları
Sphynx Kedisi Fiyatları

Resmi olarak kanunlarda belirtilen durumlar aşağıdaki şekildedir. Daha detaylı bilgiyi Hayvan Koruma Kanunu: Kanun No. 5199′den öğrenebilirsiniz.

Bir hayvanı, bakımının gerektirdiği yaygın eğitim programına katılarak sahiplenen veya ona bakan kişi, hayvanı barındırmak, hayvanın türüne ve üreme yöntemine uygun olan etolojik ihtiyaçlarını temin etmek, sağlığına dikkat etmek, insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından gerekli tüm önlemleri almakla yükümlü olduğunu unutmayınız.

Hayvan sahipleri, sahip oldukları hayvanlardan kaynaklanan çevre kirliliğini ve insanlara verilebilecek zarar ve rahatsızlıkları önleyici tedbirleri almakla yükümlü olup; zamanında ve yeterli seviyede tedbir alınmamasından kaynaklanan zararları tazmin etmek zorundadırlar.

Ev ve süs hayvanı satan kişiler, bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak yerel yönetimler tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılarak sertifika almakla yükümlüdürler. Bu kapsamda beslemek için aldığınız hayvanları almadan önce bu sertifikaların olup olmadığına dikkat ediniz.

Ev ve süs hayvanları ile kontrollü hayvanlardan, doğal yaşama ortamlarına tekrar uyum sağlayamayacak durumda olanlar terk edilemez; beslenemeyeceği ve iklimine uyum sağlayamayacağı ortama bırakılamaz. Ancak, yeniden sahiplendirme yapılabilir ya da hayvan bakımevlerine teslim edilebilir.

Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbî amaçlar dışında organ veya dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez.

Ev ve süs hayvanının dış görünüşünü değiştirmeye yönelik veya diğer tedavi edici olmayan kuyruk ve kulak kesilmesi, ses tellerinin alınması ve tırnak ve dişlerinin sökülmesine yönelik cerrahi müdahale yapılması yasaktır. Ancak bu yasaklamalara; bir veteriner hekimin, veteriner hekimliği uygulamaları ile ilgili tıbbî sebepler veya özel bir hayvanın yararı için gerektiğinde tedavi edici olmayan müdahaleyi gerekli görmesi veya üremenin önlenmesi durumlarında izin verilebilir.

Bir hayvana tıbbî amaçlar dışında, onun türüne ve etolojik özelliklerine aykırı hale getirecek şekilde ve dozda hormon ve ilaç vermek, çeşitli maddelerle doping yapmak, hayvanların türlerine has davranış ve fizikî özelliklerini yapay yöntemlerle değiştirmek yasaktır.

1) Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek.

2) Hayvanları, gücünü aştığı açıkça görülen fiillere zorlamak.

3) Hayvan bakımı eğitimi almamış kişilerce ev ve süs hayvanı satmak.

4) Ev ve süs hayvanlarını onaltı yaşından küçüklere satmak.

5) Hayvanların kesin olarak öldüğü anlaşılmadan, vücutlarına müdahalelerde bulunmak.     

6) Kesim hayvanları ve 4915 sayılı Kanun çerçevesinde avlanmasına ve özel üretim çiftliklerinde kesim hayvanı olarak üretimine izin verilen av hayvanları ile ticarete konu yabani hayvanlar dışındaki hayvanları, et ihtiyacı amacıyla kesip ya da öldürüp piyasaya sürmek.

7) Kesim için yetiştirilmiş hayvanlar dışındaki hayvanları ödül, ikramiye ya da prim olarak dağıtmak.

8) Tıbbî gerekçeler hariç hayvanlara ya da onların ana karnındaki yavrularına veya havyar üretimi hariç yumurtalarına zarar verebilecek sunî müdahaleler yapmak, yabancı maddeler vermek.

9) Hayvanları hasta, gebelik süresinin 2/3’ünü tamamlamış gebe ve yeni ana iken çalıştırmak, uygun olmayan koşullarda barındırmak.  

10) Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak, işkence yapmak.

11) Sağlık nedenleri ile gerekli olmadıkça bir hayvana zor kullanarak yem yedirmek, acı, ıstırap ya da zarar veren yiyecekler ile alkollü içki, sigara, uyuşturucu ve bunun gibi bağımlılık yapan yiyecek veya içecekler vermek.

12) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Hazırlanan içerik kesinlikle tanıtım amaçlı değildir. Sphynx Kedisi Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Sphynx Kedisi Fiyatları