e
sv
masöz istanbul

Muscoflex Fiyat

1035 Okunma — 16 Ekim 2021 21:00
Muscoflex Fiyat
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Muscoflex kas gevşetici grubunda yer alan bir ilaçtır. Bizlerde bu ilaç için Muscoflex fiyatı nedir? Muscoflex nedir? Muscoflex krem ne demek? bu ve buna benzer birçok sorunun cevabını birlikte bulacağız. Muscoflex ilaç grubunda birçok form bulunmaktadır. Bunlar tablet ve jel olarak satışa sunulmaktadır. Ancak burada ciddi bir hatırlatma yapmamız gerekiyor. Muscoflex jel piyasada toplatılma kararı alındı. Bu haber çok yeni bir haber olduğu için sizlere farklı bir başlık üzerinde açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Bazı formlarının ağrı kesici ve kas gevşetici özelliği olması sebebi ile eczanelerde en fazla sorulan ilaçlardan bir tanesidir. Buna bağlı olarak birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlarla ilgili zaten yazımızın devamında gerekli tüm açıklamaları yapacağız. İsterseniz direkt olarak konumuz olan Muscoflex fiyatı nedir? Muscoflex nedir? Muscoflex krem ne demek? gibi soruların cevabını bulalım birlikte.

MuscofleX Fiyatı
Muscoflex Fiyatı / Spor yaparken kas ağrısı çeken kadın

Muscoflex nedir ve ne için kullanılır?

Muscoflex etkin madde olarak tiyokolşikosid içeren bir ilaç türüdür. Yardımcı madde olarak içeriğinde laktoz monohidrat, mısır nişastası, magnezyum stearat, jelatin, sodyum lauril sülfat içermektedir. Genellikle kas gevşetici etkinliğine sahip bir ilaçtır. İçeriğinde bulunan madde olan Tiyokolşikosid, ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisi amacıyla kullanılmaktadır.

Yukarıda söylemiş olduğumuz gibi birden fazla formu vardır. Bunlarla ilgili tim fiyat çalışmaları aşağıda bulabilirsiniz.

Muscoflex kimler kullanamaz?

Kas ve kaslarınızın görev yapmadığı ya da kasılamaması gibi bir durumunuz varsa, yukarıda bahsetmiş olduğumuz etken maddelere karşı herhangi bir duyarlılığınız varsa kesinlikle bu ilacı kullanmayınız.

Ayrıca hamileyseniz ve emzirme dönemindeyseniz kullanmamanız önerilir. Buna bağlı olarak içeriğinde bulunan tiyokolşikosidin sebebi ile çocuklarda kullanılmaması önerilir.

Muscoflex Fiyatı / Spor sırasında kas ağrısı olan kadın

Muscoflex nasıl kullanılır?

Muscoflex tablet formunda olan ilacı genellikle erişkin kişilerde günde 2 defa 2 kapsül olarak kullanılabilir. Toplamda günlük en fazla 8 mg kullanılması önerilmektedir. Muscoflex tedavi süresi ise 5-7 gün olarak belirtilmektedir.

Sadece ağız yolu ile ilacınızı direkt olarak bol su ile yutarak kullanınız. Kapsülleri kesinlikle çiğnemeden yutmanız tavsiye edilir. Bu tarz ilaçlar mide ve bağırsaklarda çözünmesi için tasarlandığından dolayı yutarak kullanılması gerekmektedir.

Kesinlikle doktorunuzun ve eczacınızın tavsiye etmiş olduğu doz kadar kullanılması önerilmektedir.

Uyarı: Söz konusu Muscoflex ilacını kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Muscoflex fiyatı nedir?

Muscoflex 4mg Kapsül fiyatı 23,17 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Muscoflex 4mg fiyatı 2021 yılında 23,17 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Muscoflex 8mg Kapsül fiyatı 23,17 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Muscoflex 8mg fiyatı 2021 yılında 23,17 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Muscoflex Duo Tablet fiyatı 42,91 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Muscoflex Duo Tablet fiyatı 2021 yılında 23,17 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Muscoflex Ampül fiyatı 18,87 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Muscoflex Ampül fiyatı 2021 yılında 18,87 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Muscoflex Krem fiyatı 23,17 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktaydı. Muscoflex Krem fiyatı 2021 yılında 23,17 TL olarak satışa sunulmaktaydı. (**)

Muscoflex Duo Jel fiyatı 33,55 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktaydı. Muscoflex Duo Jel fiyatı 2021 yılında 33,55 TL olarak satışa sunulmaktaydı. (**)

(**): 15.10.2021 tarihinde 3. sınıf B seviyesinde geri çekme olması sebebi ile satışı yasaklanmıştır.

Muscoflex Fiyatı

Muscoflex Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Muscoflex Fiyat