e
sv
masöz istanbul

Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

289 Okunma — 15 Aralık 2021 21:43
Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ülkemizde her ürünün fiyatlarının arttığı gibi Muhabbet Kuşu Yem Fiyatlarında da artışların olduğunu görebilirsiniz. Muhabbet kuşu yemleri özel formüller ile tahıl tanelerinden üretilmektedir. Muhabbet kuşu yemlerinde genellikle tahıllardan ziyade çeşitli vitaminler bulunur ve bu vitaminler kuşun gelişiminde önemli yer almaktadır. Evde bakacağınız muhabbet kuşu ya da farklı bir kuş türü için farklı yem çeşitleri bulunmaktadır, bunun için yem alacağınız zaman alacağınız kuşun cinsini söylediğinizde ona göre vitaminli yemlerden satın alabilirsiniz. Muhabbet Kuşu Yem Fiyatlarına bakarken doğru yem almanızı tavsiye ederiz.

Muhabbet kuşunuzun uzun ömürlü olmasını istiyorsanız baktığınız şirine sadece muhabbet kuşu yemi vermeniz mantıklı olacaktır. Eğer bilmediğiniz bir yiyecek verirseniz hayvanınız hastalanabilir ve buna bağlı olarak ölebilir. Onun için beslenmelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle hassas havyanlar olduğu için ne kadar çok ilgilenirseniz oda sizinle ilgilenecektir. Bir aralar bende muhabbet kuşu bakmıştım, çok sadık kuşlar olduğunu söyleyebilirim. Dilerseniz Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları hakkında sizlere gerekli doğru bilgilendirmeleri yapalım.

Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları
Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları / Yeşil ve Mavi Muhabbet Kuşu

MUHABBET KUŞU YEM FİYATLARI

Kuş Yemi ve Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

 • Vivid Bird Premium Karışık Muhabbet Kuşu Yemi 20 kg Fiyatı: 275 TL
 • Jungle 1000 gr Poşet Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatı: 19 TL
 • Doğal Buğday Yemlik Buğday Kuş Yemi Tavuk Güvercin Yemi Fiyatı: 42 TL
 • Versele Laga Prestige 1 kg Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatı: 45 TL
 • Gold Wings Premium 1 kg Muhabbet Kuş Yemi Fiyatı: 30 TL
 • Gold Wings Premium Paraket 1000 gr Papağan Yemi Fiyatı: 25 TL
 • Quik Gurme 500 gr Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatı: 12 TL
 • Versele Laga Gourmet 22 kg Kanarya Yemi Fiyatı : 550 TL
 • Vitakraft Menu Jod Vital Complex Premium 1000 gr 5’li Paket Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatı: 92 TL
 • Versele Laga Big Parakeets 1000 gr Kuş Yemi Fiyatı : 36 TL
 • KARIŞIK GÜVERCİN YEMİ-14 ÇEŞİT TOHUM Fiyatı: 40 TL
 • Quik 750 gr + 250 gr Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatı: 21 TL
 • LÜKS KARIŞIM KILÇIKSIZ GÜVERCİN KUŞ YEMİ TAVUK YEMİ 15-25 KG 30 Fiyatı: 86 TL
 • Versele Laga Nutribird P15 Tropical 1kg Papağan Yemi Fiyatı : 125 TL
 • Vitakraft Menu Jod Vital Complex Premium 1000 gr Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatı: 30 TL / Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları
 • Nature Plan Paraket 800 gr Sultan Cennet Papağan Yemi Fiyatı: 25 TL
 • KIZIL DAL DARI ORTA VE BÜYÜK BOY YENİ MAHSUL 1 KG Fiyatı: 100 TL
 • Mammamia Full + Full Kuş Maması Fiyatı: 35 TL
 • Nature Plan Meyveli ve Ballı 1000 gr Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatı: 30 TL
 • Versele Laga 1000 gr Kanarya Yemi Fiyatı: 40 TL
 • Sade Kanarya Yemi (Aspur)1 kg Fiyatı: 45 TL
 • Vivid Sade Kanarya Yemi (Aspur) 1 Kg Fiyatı: 30 TL
Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları
Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları / Sarı Yeşil Muhabbet Kuşu

İlgili İçerik: Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları
Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

Resmi olarak kanunlarda belirtilen durumlar aşağıdaki şekildedir. Daha detaylı bilgiyi Hayvan Koruma Kanunu: Kanun No. 5199′den öğrenebilirsiniz.

Bir hayvanı, bakımının gerektirdiği yaygın eğitim programına katılarak sahiplenen veya ona bakan kişi, hayvanı barındırmak, hayvanın türüne ve üreme yöntemine uygun olan etolojik ihtiyaçlarını temin etmek, sağlığına dikkat etmek, insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından gerekli tüm önlemleri almakla yükümlü olduğunu unutmayınız.

Hayvan sahipleri, sahip oldukları hayvanlardan kaynaklanan çevre kirliliğini ve insanlara verilebilecek zarar ve rahatsızlıkları önleyici tedbirleri almakla yükümlü olup; zamanında ve yeterli seviyede tedbir alınmamasından kaynaklanan zararları tazmin etmek zorundadırlar.

Ev ve süs hayvanı satan kişiler, bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak yerel yönetimler tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılarak sertifika almakla yükümlüdürler. Bu kapsamda beslemek için aldığınız hayvanları almadan önce bu sertifikaların olup olmadığına dikkat ediniz.

Ev ve süs hayvanları ile kontrollü hayvanlardan, doğal yaşama ortamlarına tekrar uyum sağlayamayacak durumda olanlar terk edilemez; beslenemeyeceği ve iklimine uyum sağlayamayacağı ortama bırakılamaz. Ancak, yeniden sahiplendirme yapılabilir ya da hayvan bakımevlerine teslim edilebilir.

Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbî amaçlar dışında organ veya dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez.

Ev ve süs hayvanının dış görünüşünü değiştirmeye yönelik veya diğer tedavi edici olmayan kuyruk ve kulak kesilmesi, ses tellerinin alınması ve tırnak ve dişlerinin sökülmesine yönelik cerrahi müdahale yapılması yasaktır. Ancak bu yasaklamalara; bir veteriner hekimin, veteriner hekimliği uygulamaları ile ilgili tıbbî sebepler veya özel bir hayvanın yararı için gerektiğinde tedavi edici olmayan müdahaleyi gerekli görmesi veya üremenin önlenmesi durumlarında izin verilebilir.

Bir hayvana tıbbî amaçlar dışında, onun türüne ve etolojik özelliklerine aykırı hale getirecek şekilde ve dozda hormon ve ilaç vermek, çeşitli maddelerle doping yapmak, hayvanların türlerine has davranış ve fizikî özelliklerini yapay yöntemlerle değiştirmek yasaktır.

1) Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek.

2) Hayvanları, gücünü aştığı açıkça görülen fiillere zorlamak.

3) Hayvan bakımı eğitimi almamış kişilerce ev ve süs hayvanı satmak.

4) Ev ve süs hayvanlarını onaltı yaşından küçüklere satmak.

5) Hayvanların kesin olarak öldüğü anlaşılmadan, vücutlarına müdahalelerde bulunmak.     

6) Kesim hayvanları ve 4915 sayılı Kanun çerçevesinde avlanmasına ve özel üretim çiftliklerinde kesim hayvanı olarak üretimine izin verilen av hayvanları ile ticarete konu yabani hayvanlar dışındaki hayvanları, et ihtiyacı amacıyla kesip ya da öldürüp piyasaya sürmek.

7) Kesim için yetiştirilmiş hayvanlar dışındaki hayvanları ödül, ikramiye ya da prim olarak dağıtmak.

8) Tıbbî gerekçeler hariç hayvanlara ya da onların ana karnındaki yavrularına veya havyar üretimi hariç yumurtalarına zarar verebilecek sunî müdahaleler yapmak, yabancı maddeler vermek.

9) Hayvanları hasta, gebelik süresinin 2/3’ünü tamamlamış gebe ve yeni ana iken çalıştırmak, uygun olmayan koşullarda barındırmak.  

10) Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak, işkence yapmak.

11) Sağlık nedenleri ile gerekli olmadıkça bir hayvana zor kullanarak yem yedirmek, acı, ıstırap ya da zarar veren yiyecekler ile alkollü içki, sigara, uyuşturucu ve bunun gibi bağımlılık yapan yiyecek veya içecekler vermek.

12) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Hazırlanan içerik kesinlikle tanıtım amaçlı değildir. Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları