e
sv
masöz istanbul

Muhabbet Kuşu Fiyatları

1021 Okunma — 16 Aralık 2021 23:07
Muhabbet Kuşu Fiyatları
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Evcil hayvanların başında gelen Muhabbet Kuşu Fiyatları hakkında gerekli araştırmalarımızı sunmak için sizlerleyiz. Gerekli araştırmalarımızı PetShop gezerek gerçekleştirdiğimizi bilmenizi isteriz. Muhabbet kuşu bildiğiniz üzere papağan türünden gelen evcil bir kuştur. Küçük uzun kuyrukları ile genellikle yeşil ve sarı renklere sahip Avustralya kıtasında özgü kuşlardır. Dünya geneline bakılacak olursak bu kuş türü genellikle evcil olarak yetiştirilmektedir. Evlerimizde beslemiş olduğumuz muhabbet kuşları mavi, beyaz ya da tamamen sarı gibi renklere sahip olabilirler.

Muhabbet kuşları söylediğimiz gibi Avustralya’nın kurak ikliminde zorlu koşullarda beş milyon yıldan beri bugüne kadar yaşamaktadırlar. Genellikle muhabbet kuşları 15 yıl kadar yaşamaktadır. Dünya üzerinde baktığınızda en uzun yaşayan muhabbet kuşu olan Charlie tam olarak 29 yıl yaşamıştır. Doğal yaşam ortamlarında bu kuşlar 18 cm uzunluğundadır. Kafes kuşu denilince akla ilk önce muhabbet kuşları gelmektedir. Çok zeki ve oyuncu kuşlardır. Özellikle insanlara ve oyuncaklara düşkündürler. Dişi muhabbet kuşları bir düzineden fazla kelime ezberlerken, erkek muhabbet kuşları ise buna nazaran yüzlerce kelime ezberleyebilir. Ses taklitleri çok iyidir. Dilerseniz bu oyuncu Muhabbet Kuşu Fiyatları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapalım.

Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları / Çift Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Piyasada bulunan Muhabbet Kuşu Fiyatları aşağıdaki gibi PetShoplarda satışa sunulmaktadır.

 • Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatı: 75-120 TL
 • Albino Muhabbet Kuşu Fiyatı: 150-300 TL
 • Show Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatı: 300-1250 TL
 • Rainbow Muhabbet Kuşu Fiyatı: 250-1250 TL
 • Japones Muhabbet Kuşu Fiyatı: 300-1000 TL
 • Yerli Muhabbet Kuşu Fiyatı: 90-125 TL
 • Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatı: 300-400 TL
Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları / Sarı ve Yeşil Muhabbet Kuşu

İlgili İçerik: Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları

Resmi olarak kanunlarda belirtilen durumlar aşağıdaki şekildedir. Daha detaylı bilgiyi Hayvan Koruma Kanunu: Kanun No. 5199′den öğrenebilirsiniz.

Bir hayvanı, bakımının gerektirdiği yaygın eğitim programına katılarak sahiplenen veya ona bakan kişi, hayvanı barındırmak, hayvanın türüne ve üreme yöntemine uygun olan etolojik ihtiyaçlarını temin etmek, sağlığına dikkat etmek, insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından gerekli tüm önlemleri almakla yükümlü olduğunu unutmayınız.

Hayvan sahipleri, sahip oldukları hayvanlardan kaynaklanan çevre kirliliğini ve insanlara verilebilecek zarar ve rahatsızlıkları önleyici tedbirleri almakla yükümlü olup; zamanında ve yeterli seviyede tedbir alınmamasından kaynaklanan zararları tazmin etmek zorundadırlar.

Ev ve süs hayvanı satan kişiler, bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak yerel yönetimler tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılarak sertifika almakla yükümlüdürler. Bu kapsamda beslemek için aldığınız hayvanları almadan önce bu sertifikaların olup olmadığına dikkat ediniz.

Ev ve süs hayvanları ile kontrollü hayvanlardan, doğal yaşama ortamlarına tekrar uyum sağlayamayacak durumda olanlar terk edilemez; beslenemeyeceği ve iklimine uyum sağlayamayacağı ortama bırakılamaz. Ancak, yeniden sahiplendirme yapılabilir ya da hayvan bakımevlerine teslim edilebilir.

Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbî amaçlar dışında organ veya dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez.

Ev ve süs hayvanının dış görünüşünü değiştirmeye yönelik veya diğer tedavi edici olmayan kuyruk ve kulak kesilmesi, ses tellerinin alınması ve tırnak ve dişlerinin sökülmesine yönelik cerrahi müdahale yapılması yasaktır. Ancak bu yasaklamalara; bir veteriner hekimin, veteriner hekimliği uygulamaları ile ilgili tıbbî sebepler veya özel bir hayvanın yararı için gerektiğinde tedavi edici olmayan müdahaleyi gerekli görmesi veya üremenin önlenmesi durumlarında izin verilebilir.

Bir hayvana tıbbî amaçlar dışında, onun türüne ve etolojik özelliklerine aykırı hale getirecek şekilde ve dozda hormon ve ilaç vermek, çeşitli maddelerle doping yapmak, hayvanların türlerine has davranış ve fizikî özelliklerini yapay yöntemlerle değiştirmek yasaktır.

1) Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek.

2) Hayvanları, gücünü aştığı açıkça görülen fiillere zorlamak.

3) Hayvan bakımı eğitimi almamış kişilerce ev ve süs hayvanı satmak.

4) Ev ve süs hayvanlarını onaltı yaşından küçüklere satmak.

5) Hayvanların kesin olarak öldüğü anlaşılmadan, vücutlarına müdahalelerde bulunmak.     

6) Kesim hayvanları ve 4915 sayılı Kanun çerçevesinde avlanmasına ve özel üretim çiftliklerinde kesim hayvanı olarak üretimine izin verilen av hayvanları ile ticarete konu yabani hayvanlar dışındaki hayvanları, et ihtiyacı amacıyla kesip ya da öldürüp piyasaya sürmek.

7) Kesim için yetiştirilmiş hayvanlar dışındaki hayvanları ödül, ikramiye ya da prim olarak dağıtmak.

8) Tıbbî gerekçeler hariç hayvanlara ya da onların ana karnındaki yavrularına veya havyar üretimi hariç yumurtalarına zarar verebilecek sunî müdahaleler yapmak, yabancı maddeler vermek.

9) Hayvanları hasta, gebelik süresinin 2/3’ünü tamamlamış gebe ve yeni ana iken çalıştırmak, uygun olmayan koşullarda barındırmak.  

10) Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak, işkence yapmak.

11) Sağlık nedenleri ile gerekli olmadıkça bir hayvana zor kullanarak yem yedirmek, acı, ıstırap ya da zarar veren yiyecekler ile alkollü içki, sigara, uyuşturucu ve bunun gibi bağımlılık yapan yiyecek veya içecekler vermek.

12) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Hazırlanan içerik kesinlikle tanıtım amaçlı değildir. Muhabbet Kuşu Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Muhabbet Kuşu Fiyatları