e
sv
masöz istanbul

Metpamid Fiyatı

518 Okunma — 11 Ekim 2021 20:07
Metpamid Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Metpamid tablet 10 mg mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir ilaçtır. Merak etmiş olduğunuz Metpamid Fiyatı ve Metpamid tablet ne işe yarar sorunlarının cevabını bulacağımız yazımıza hoş geldiniz. İlaç fiyatlarını sizlere araştırırken biliyorsunuz ki o ilacın etkileri nedir ya da özellikleri hakkında detaylı olarak bilgilendirme gerçekleştiriyoruz. Eczanelerde sürekli olarak sorulan ilaçlardan bir tanesidir.

Genellikle kemoterapi görmüş hastaların tedavi sonrasında mide bulantılarını gidermek amacı ile kullanılmaktadır. Mide bulantısını etkili bir şekilde geçirdiğinden dolayı uzman doktorlar tarafında önerilmektedir. Metpamid tabletin etkin maddesi metoklopramid HCl (10,54 mg metoklopramid HCl monohidrat olarak) içermektedir. İsterseniz hızlıca merak etmiş olduğumuz Metpamid fiyatı ve Metpamid ne işe yarar sorularının cevabına yanıt bulalım.

Metpamid Fiyatı
Metpamid Fiyatı / Midesi bulanan bir kadın

Metpamid nedir ne işe yarar?

Metpamid 10 mg tablet söylemiş olduğumuz gibi mide bulantılarında ve kusma önlemekte etkili olarak kullanılan bir ilaçtır. Kemoterapi ve Radyoterapi tedavisi sonrasında mide bulantılarını gidermek ve önlemek için uzman doktorlar ve eczaneler tarafından tavsiye edilmektedir. Eğer migren ağrınıza bağlı olarak mide bulantınız varsa bu ilaç tam size göre diyebiliriz. Migren ağrısına çok iyi gelmektedir.

Eğer Metoklopramide ya da Metpamid içeriğinde bulunan yardımcı maddeler alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Mide ve bağırsak kanamanız, böbrek üstü bezlerinizde oluşan bir tümörünüz varsa, sara hastasıysanız, parkinson hastasıysanız kesinlikle kullanmayınız. Yan etki göstermesi olasıdır.

Çocuğunuz 30kg altındaysa kullanmanız önerilmez.

Metpamid etkisi ne kadar sürer?

Metpamid mide bulantısı ilacı kullanımdan sonra yaklaşık 30dk içerisinde etkisini göstermektedir. Uzman doktorunuz tarafından önerilen doz ile kullanmanız gerekmektedir. Önerilen doz ise ağız yolu ile günde 3 defa bol su ile kullanmanız önerilir. Kesinlikle çiğnemeden direkt olarak su ile içmeniz tavsiye edilir. Tedavi süresi ise 5 gün olarak belirtilmektedir.

Metpamid 10 mg tablet doz kullanım tablosu aşağıdaki gibidir.

YaşVücut AğırlığıÖnerilen DozTekrarlama
9-18 Yaş30-60 kg5 mg (1/2 tablet)Günde en fazla 3 defa
15-18 Yaş60kg üzeri10mg (1 tablet)Günde en fazla 3 defa
Metpamid Fiyatı / Metpamid kullanım tablosu
Metpamid Fiyatı / Midesi bulanan bir kadın

Metpamid fiyatı nedir?

Metpamid tablet 10 mg fiyatı 2021 yılında 8,12 TL üzerinden eczanelerde satışa sunulmaktadır. 2021 yılında Metpamid fiyatı 8,12 TL olarak eczanelerde reçetesiz olarak satışa sunulmakta ve önerilmektedir.

Uyarı: Söz konusu Metpamid 10 mg kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Metpamid Fiyatı

Metpamid Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Metpamid Fiyatı