e
sv
masöz istanbul

Luveris Fiyatı

231 Okunma — 10 Ekim 2021 15:09
Luveris 75 IU Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Doktorunuz tarafından önerilen bir doğurganlık yeteneği tedavi sırasında kullanılan ilaçtır. Bunun için arama yaparken Luveris Fiyatı hakkında bulunan yazımıza denk geldiniz. Bu yazımızda size ilacın fiyatından ve Luveris nedir ve Luveris etkileri nelerdir bunları da sizlere araştırarak sunmuş olacağız. Söz konusu doğurganlık arttıran bu ilacı doktorunuz önermeden kullanmayınız.

Luveris, şiddetli lüteinizan hormon (LH) ve FSH eksikliği olan yetişkin kadınlarda foliküler gelişimin uyarılması için bir folikül uyarıcı hormon (FSH) preparatı ile birlikte önerilmektedir. Luveris ile tedavi, doğurganlık bozukluklarının tedavisinde deneyimli bir doktorun gözetiminde başlatılmalıdır. Tedavi, ultrason ve östrojen yanıtı ile folikül boyutu ölçülerek değerlendirildiği üzere, bireysel hastanın yanıtına göre ayarlanmalıdır.

Luveris Fiyatı
Luveris Fiyatı / Doğumu bekleyen bir çift

Luveris nedir? Luveris 75 ne için kullanılır?

Luveris 75 IU insanın üreme sürecinde yer alan bir hormon ailesine ait bir çözeltidir. Bir insan üzerinde doğal olarak bulunan lüteinleştirici hormonuna benzer olan lutropin alfa içeren bir ilaçtır. Kadınlarda normal üreme hormonları düşük olan kadınların tedavisinde uygulanmak üzere önerilmektedir.

İlaç, FSH (folikül uyarıcı hormon) olarak adlandırılan diğer bir hormon ile birlikte, yumurtalıklardaki olgun yumurtayı biçimlendiren foliküllerin gelişmesini sağlamak için kullanılır.

Eşiniz ve sizin doğurganlık yeteneği düşük ise doktorunuzun kontrolünden sonra kullanılması önerilmektedir.

Luveris kimler kullanamaz?

Söz konusu Luveris etken maddesi olan Lutropin alfa ve yardımcı maddeleri olan polisorbat, sakkaroz, sodyum dihidrojen fosfat monohidrat, disodyum fosfat dihidrat, konsantre fosforik asit, sodyum hidroksit, metionin ve nitrojen gibi maddelere duyarlılığınız varsa kesinlikle kullanmayınız.

Yumurtalık, rahim ve meme kanseri tanısı konmuş ve tedavisi oluyorsanız kullanmayınız. Beyin tümörü tanısı, yumurtalıklarınızda kist varsa, yumurtalık büyümesi varsa, nedeni bilinmeyen vajinal kanamanız varsa ve hamileyseniz kullanmamanız önerilir.

Luveris Fiyatı / Hamile olduğunu öğrenen kadın

Luveris 75 IU nasıl kullanılır?

Tedavi sürecinden önce doktorunuzun yapmış olduğu kontrol sonrasında zaten size önerilen dozu söyleyecektir. Doktorunuzun tavsiye etmiş olduğu uygun dozu ve programı kullanmanız tavsiye edilir.

Söz konusu ilaç genellikle 3 haftaya kadar her gün FSH ile eşzamanlı olarak kullanılır. En yaygın kullanılan başlangıç dozu 75 IU (1 flakon) LUVERİS ile beraber 75 IU veya 150 IU FSH’dır. Alınan cevaba göre doktorunuz FSH dozunu tercihen 7-14 gün aralıklar ile 37.5-75 IU arttırabilir.

Luveris fiyatı nedir?

Luveris 75 IU fiyatı 2021 yılında eczanelerde 142,38 TL olarak satışa sunulmaktadır. Luveris 75 IU eczanelerde reçetesiz olarak satışa sunulmaktadır. Luveris Fiyatı 142,38 TL olarak eczanelerde bulabilirsiniz.

Uyarı: Söz konusu Arveles ağrı kesiciyi kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Luveris Fiyatı

Luveris Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Luveris Fiyatı