e
sv
masöz istanbul

Laz Böreği Fiyatı nedir? Laz Böreği nasıl yapılır?

89 Okunma — 12 Şubat 2022 18:23
Laz Böreği Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Laz Böreği nasıl yapılır? Laz Böreği fiyatı nedir? Doğu Karadeniz bölgemizin ve özellikle Lazların yaşamış olduğu şehir olan Artvin, Trabzon ve Rize illerinde genellikle yapılmaktadır. Market Fiyatları olarak Laz Böreği Tatlısı hakkında fiyat bilgisini ve tarifini sunacağız. Söz konusu Laz Böreği Tarifi hakkında tüm bilgileri ve fiyat bilgisini doğru bir şekilde araştırdık, şeffaf bir şekilde sizlere sunacağız. Ancak ilk öncelikle Laz Böreği hakkında genel bilgileri sizlere aktaralım ve sonrasında diğer bilgiler için bilgilendirme yapalım.

Laz Böreği şerbetli bir tatlıdır. Yufka, tereyağı, muhallebi ve şerbet ile yapılmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu zamanında bulunmuş bir tatlı çeşididir. Yunanistan’da ise ismi sütlü börek yani galaktobureko (γαλακτομπούρεκο) olarak ismi geçmektedir. Günümüzde ise Artvin Hopa Laz Böreği olarak bilinmektedir. 2019 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret bölgesi olarak tescillenmiştir.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#fd9644″] Laz Böreği Fiyatı nedir? [/geo_headline_2]

Artvin Hopa Laz Böreği Fiyatı 2022 yılı içerisinde 1Kg 110,00 ₺ ve 150,00 ₺ arasında satışa sunulmaktadır. 500gr Fiyatı ise 55,00 ₺ ile 70,00 ₺ arasındadır.

Market Fiyatları.net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Laz Böreği Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Laz Böreği Fiyatı nedir? Laz Böreği nasıl yapılır?