e
sv
masöz istanbul

Laroxyl Fiyatı

785 Okunma — 19 Ekim 2021 21:26
Laroxyl Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Son zamanlarda ülkemizde çokça kullanılan ilaçlardan bir tanesi olan Laroxyl Fiyatı hakkında gerekli bilgilendirme bu ilaç hakkında bilgilere ışık tutacağız. Ülkemizde fazlaca kullanılmasının sebebi ise bu ilacın depresyon belirtileri gösteren hastalarda kullanılması. Şuan baktığınızda kimde depresyon yok ki diye düşünebilirsiniz. Açıkçası doğru düşüyorsunuz, ne kadar acı olduğu ortada değil mi? Hele ki ülkemizin bu durumda olduğunu düşündüğümüz süre içerisinde. Pandemi derken, ekonomik zorluklar derken insan depresyona girmiyor değil.

Eğer depresyon etkisi olduğunuzu düşünüyorsanız eczanelere giderek sorduğunuzda antidepresan ilacı olması sebebi ile bazı eczanelerde satışa uygun olmadığı ve reçete ile gittiğinizde ancak ilacı aldığınızı söyleyebilirim. Ancak şöyle söyleyebilirim isterim ki böyle bir durumda olmayın ve bu ilacı kullanmayın. Depresyon zaten insanın kendini kontrol edebildiği bir hastalık türüdür. Siz izin vermediğiniz sürece sizi zaten etkilemez diye düşünüyorum. Eğer yanlış düşünüyorsam lütfen yorum olarak belirtmenizi rica ederim. İsterseniz Laroxyl Fiyatı hakkında gerekli bilgiler ve Laroxyl uyutur mu? Bunun hakkında bilgileri sizlere aktaralım.

Laroxyl Fiyatı
Laroxyl Fiyatı / Depresyona girmiş kadın

Laroxyl nedir ve ne için kullanılır?

Söz konusu Laroxyl bir depresyon tedavisinde ve uyku zorluğu çeken hastalarda kullanılan bir ilaçtır. Eğer uyku probleminiz varsa doktora gittiğinizde sizi rahatlatması amacı ile reçete edebilir. Ya da depresyon belirtileriniz varsa uzman doktorunuz tarafından tavsiye edilen bir ilaçtır.

Laroxyl içeriğinde etkin madde olarak 25,0 mg amitriptiline eşdeğer 28.30 amitriptilin hidroklorür bulunmaktadır. Buna ek olarak yardımcı maddeleri ise laktoz, şeker, Karboksimetilselüloz sodyum ve Gliserol triasetat içermektedir. Laroxyl, depresyon belirtilerinin giderilmesinde, özellikle endojen depresyonun tedavisinde endike olarak kullanılan bir ilaçtır.

Laroxyl yan etkileri nelerdir?

Laroxyl içeriğinde bulunan etken maddelere duyarlılığı olan hastalarda yan etki olarak, alerjik reaksiyonlar, deri döküntüsü, ışıklara karşı hassasiyet, yüz ve dil şişliği görülebilir. Ancak kan hücrelerinde azalma, cinsel istek bozuklukları, sinir sistemi olarak baş dönmesi gibi yan etkiler görülürse kesinlikle bir doktora görünmenizde fayda var. Çünkü bu yan etkiler normal etkiler değildir.

Laroxyl nasıl kullanılır?

Laroxyl depresyon ilacını uzman doktorunuzun tavsiye etmiş olduğu doz gibi kullanmanız önerilmektedir. Bunun dışında ancak eczacınız ya da doktorunuz doğrultusunda kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Kendi başınıza bilmediğiniz dozlarda ilaç kullanmaktan sakınınız.

Yetişkinler için kullanımı günlük doz olarak 10 mg ya da 25 mg olarak belirlenmiştir. Ancak hastanın herhangi bir ilacın etkisi olmadığını düşündüğünüzde doktorunuzun kontrolünde doz arttırılabilir.

Laroxyl Fiyatı / Uyku sorunu için kullanılan ilaç

Uyarı: Söz konusu Laroxyl ilacını kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Laroxyl Fiyatı nedir?

Laroxyl Fiyatı 2021 yılında Laroxyl 10 mg tablet 14,83 TL ve Laroxyl 20 mg tablet 26,48 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. 2021 yılı içerisinde Laroxyl Fiyatı 10 mg 14,83 TL ve 20 mg 26,48 TL olarak eczanelerde reçeteli olarak satışa sunulmaktadır.

Laroxyl Fiyatı

Laroxyl Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Laroxyl Fiyatı