e
sv
masöz istanbul

İburamin Cold Fiyat

726 Okunma — 20 Ekim 2021 21:48
İburamin Cold Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İncelemiş olduğumuz ilaç Iburamin birçok formda olduğunu söyleyebiliriz. Iburamin Cold fiyatı ve diğer formları olan Iburamin Cold Şurup Fiyatı ve Iburamin Zero Fiyatı hakkında gerekli araştırmalarımızı yaptık ve sizlere yalın bir şekilde sunacağız. Bunun yanı sıra yapmış olduğumuz araştırmalar söz konusu ilacın ne amaç ile kullanıldığının bilgisini de sizlerle paylaşacağız. Amacımız her zaman olduğu gibi sizlere doğru fiyat bilgisi ile bilgilendirmek.

Iburamin ilacının her formu eczanelerde en fazla satışı yapılan ilaçların başında gelmektedir. Özellikle çocuklar için kullanılan Iburamin Zero Şurup sürekli olarak tercih edilen ilaçlardandır. Eczanelerde en fazla satılan ilaçlar listesi yapılsa herhalde en başlarda bu ilaçların isimlerini görebilirsiniz. Söz konusu ilaç Berko ilaç tarafından üretilen bir ilaçtır. Iburamin Cold Fiyatı ve diğer formların fiyatları hakkında gerekli bilgilere geçelim isterseniz fazla lafı dolandırmadan.

Iburamin Cold Fiyatı
Iburamin Cold Fiyatı / Soğuk algınlığı sebebi ile hasta olan aile

Iburamin Cold nedir ve ne işe yarar?

Iburamin Cold, soğuk algınlığı ya da burun tıkanıklığı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Genellemek gerekirse grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı içeren belirtilerin giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır.

Etken madde olarak içeriğinde bulunan ibuprofene sayesinde vücutta ağrı ve inflamasyona sebep olan hormonları azaltarak tedavi sürecine etki etmektedir. Iburamin Cold folyo blisterler üzerinde 12 ve 24 film tablet olarak eczanelerde pazarlanmaktadır.

Iburamin Cold yan etkileri nelerdir?

Bütün ilaçlarda olduğu gibi bu ilacında içeriğinde bulunan maddeler sebebi ile bazı kişilerde yan etki göstermiş olduğu belirtilmektedir. En çok görülen ve yaygın olan yan etkileri ise sinirlilik, uykusuzluk, sersemlik, baş ağrısı, baş dönmesi, sindirim bozukluğu, ishal, bulantı, midede aşırı gaz, deri döküntüsü gibi yan etkiler yaptığı bildirilmiştir. Ancak söz konusu yan etkiler herkeste yapacak diye söylenemez. Söylemiş olduğumuz gibi içeriğinde bulunan maddelere karşı herhangi bir duyarlılığınız varsa yan etki yapabilir.

Önemli: Aşağıda belirtilen herhangi bir etki olduğunda kesinlikle acile giderek bir uzman doktora görünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

 • Nefes darlığı; yüzde, dudaklarda, göz kapaklarında, dilde ve boğazda şişme; deride şiddetli kaşıntı ve döküntü, tansiyon düşmesine bağlı çarpıntı ve baş dönmesi varsa
 • Hırıltılı ya da zor nefes alma (astım nöbeti)
 • Kan basıncında yükselme
 • Kalp atışlarında düzensizlik, çarpıntı, göğüs ağrısı
 • Şiddetli karın ağrısı
 • Gözlerde ve deride sarılık
 • Dışkıda veya kusmukta kan veya kahve telvesi gibi siyah renk (sindirim sistemi kanaması)
 • Deride morluklar, burun ve diş eti kanaması, enfeksiyon hastalıklarına yakalanma sıklığı artmışsa, solukluk ve halsizlik
 • Ciltte, ağızda, gözlerde, cinsel organ çevresinde; cilt soyulması, şişmesi, kabarcıkları ve ateş ile seyreden hastalık
 • Deri içi sıvı dolu kabarcıklarla deri soyulmaları ve doku kaybı ile seyreden ciddi bir hastalık
 • Kaslarda ani güç kaybı, his kaybı, görme bozuklukları (inme)
 • Şiddetli baş ağrısı, ense sertliği, bulantı, kusma ve bilinç bulanıklığı
 • Gerçekte olmayan şeyleri görme ve duyma hali varsa

Uyarı: Söz konusu Iburamin Cold ilacını kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Iburamin Cold Fiyatı / Grip olan kadın

Iburamin Cold nasıl kullanılır?

Iburamin Cold için doktorunuzun önermiş olduğu doz ve kullanma talimatlarında belirtilen doz şeklinde kullanılması uygundur. Doktorunuz ve eczacınıza danışarak gerekli doz tavsiyesini alabilirsiniz. Her 4 veya 6 saatte 1 veya 2 film tablet olmak üzere 24 saatte maksimum 6 tablet kullanabilirsiniz. Kullanma talimatına göre en fazla 5 gün kullanmalısınız. Eğer süreyi aşar ve fazla doz kullanırsanız mide ve bağırsaklarınıza zarar verebilme ihtimali yüksektir.

Iburamin Cold Fiyatı nedir?

Iburamin Cold Fiyatı 2021 yılında 21,14 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. 2021 yılında Iburamin Cold Fiyatı 21,14 TL olarak satışa sunulmaktadır. Eczanelerde Iburamin Cold reçetesiz olarak satışı mevcuttur.

 • Iburamin Cold Şurup Fiyatı 17,41 TL
 • Iburamin Zero Şurup Fiyatı 11,96 TL
 • Iburamin Zero Tablet Fiyatı 15,48 TL
Iburamin Cold Fiyatı

Iburamin Cold Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

İburamin Cold Fiyat