e
sv
masöz istanbul

Havyar Fiyatları

55 Okunma — 08 Mart 2022 20:59
Havyar Fiyatları
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Balık yumurtası olarak bilinen Havyar Fiyatları ne kadar? Havyar nasıl yapılır? Havyar nasıl yenir? Bu gibi soruların cevabını bulacağımız bu haberde biraz gastronomi işleyeceğiz. Havyar biliyorsunuz ki balık yumurtası olarak bilinmektedir. Özellikle Mersin Balığı tarafından üretilen siyah havyar en fazla tercih edilen havyar cinsi olduğunu söyleyebiliriz. Merak edilenler arasında havyar fiyatı çok fazla sorulduğundan dolayı bizlerde haberimizde işlemek istedik.

Hazır deniz ürünleri olarak satışa sunulan siyah havyar ve kırmızı havyar fiyatlarını sizler için bir haber üzerinde araştırdık. Bu araştırmamıza marketlerin reyonlarında satışa sunulan ve internet üzerinde satışa sunulan havyarlar olarak işleyeceğiz. Şimdiden sizlere fiyatının yüksek olduğunu söyleyelim. Ancak denemek için en azından bir kez tadına bakılması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bu haberimizden sonra bende bir tane gidip alacağıma emin olabilirsiniz. Dilerseniz konumuz olan Havyar Fiyatları hakkında bilgilendirmemizi yapalım.

Havyar Fiyatları
Havyar Fiyatları / Siyah Havyar

HAVYAR FİYATLARI 2022

Migros Havyar Fiyatları

 • Dardanel Havyar 115G 149,53 ₺
 • Dardanel Kırmızı Havyar 100G 140,18 ₺
 • Dardanel Siyah Havyar 100G 140,18 ₺
 • Gusto Siyah Havyar 100G 96,55 ₺

Piyasada Havyar Fiyatları

 • Capellin 500G Siyah Havyar Fiyatı 599,00 ₺
 • Dardanel 100G Kırmızı Havyar Fiyatı 120,00 ₺
 • Dardanel 100G Siyah Havyar Fiyatı 110,00 ₺
Havyar Fiyatları
Havyar Fiyatları / Kırmızı Havyar

HAVYAR NEDİR?

Havyar Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Havyar bilindiği üzere balık yumurtasıdır, besin değeri yüksek bir yiyecektir. İki adet rengi bulunmaktadır. Bunlar siyah ve kırmızı havyar olarak iki çeşittir. Siyah havyar Mersin Balığı yumurtasıdır. Kırmızı havyar ise Somon Balığından elde edilmektedir. Bunların arasında en değerli olan havyar çeşidi ise siyah havyardır. En değerli havyar ise Kaluga Havyarı olarak bilinmektedir. Bu havyar Rusya ve Çin sınırında bulunan Armur Nehrinde bulunan balıklardan elde edilmektedir.

Havyar Besin Değerleri Nedir?

100gr Havyarda Bulunan Besin Değerleri
Kalori Toplam Yağ Kolesterol Sodyum Potasyum Karbonhidrat Protein Demir B6 Vitamini Magnezyum Kalsiyum
264 18gr 588 mg 1.500 mg 181 mg 4 gr 25 gr 11,9 mg 0,3 mg 300 mg 275 mg

Havyar nasıl yenir?

İlk öncelikle almış olduğunuz havyar en az 5 gün içerisinde tüketilmelidir. Çünkü 5 gün sonrasında havyar tazeliğini kaybetmektedir. Bununla birlikte 5 gün sonra bozulmaya başlayacaktır. Havyarın açılmadan saklanma süresi ise 5 haftadır. 5 Hafta üzerinde olan havyar bozulmuştur.

Havyarınızı eğer sabah öğünlerinde tüketmek istiyorsanız kızarmış ekmediğinizin üzerine biraz tereyağı ile birlikte sürerek tüketebilirsiniz. Öğlen öğününüzde ise makarna ya da taze soğan ve limon ile birlikte tüketebilirsiniz.

Sushi yapımında sürekli olarak kullanılan bir besin olması ile birlikte özellikle gece kulüplerinde alkollü içecek ile servis edilirse tadı daha güzeldir. En fazla ise ordövr tabaklarında kullanılmakta ve tüketilmektedir.

Market Fiyatları net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.
Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Havyar Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Havyar Fiyatları