e
sv
masöz istanbul

Gaviscon Fiyatı

858 Okunma — 22 Ekim 2021 21:12
Mide asidini bastırmak amacı ile kullanmış olduğumuz Gaviscon Şurup Fiyatı hakkında gerekli bilgileri ve Gaviscon ilacı hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilrisiniz.
Gaviscon Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Gaviscon reflü hastalığından kaynaklanan mide asidini bastırması ve mide yanmasını baskılamak için kullanılan bir ilaçtır. Gaviscon Fiyatı nedir? araştırmasını yaptığınız sırada sitemize denk geldiniz ve Gaviscon hakkında gerekli bilgiler ile sizlere bahsi geçen ilacın fiyatı hakkında bilgi vereceğiz. Burada ki amacımız sizleri doğru bilgiler doğrultusunda aydınlatmaktır. Açıkçası bu tarz ilaçları her gün bende kullanmaktayım.

Gaviscon ilacın 2 çeşit formu bulunmaktadır. Birincisi ve en fazla satışı yapılan şurup formu ve sonrasında tablet olarak satışı yapılmaktadır. Mide asidini azaltmak ve bastırmak için en fazla kullanılan ilaçlardan bir tanesidir. Gaviscon şurup formunu genellikle hamile kadınlarda ve çocuklarda kullanılması amacı ile verilmektedir. Ancak yetişkinlerde kullanabilir. İsterseniz ilk öncelikle Gaviscon Şurup ve Gaviscon Tablets hakkında gerekli bilgileri verdikten sonra Gaviscon Fiyatını sizlerle paylaşalım.

Gaviscon Fiyatı

Gaviscon Şurup ne işe yarar? Gaviscon ne için kullanılır?

Gaviscon şurup yada Gaviscon diğer formları mide asidini azaltmak ve mide asidini bastırmak amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Eğer reflü başlangıcı yada reflünüz varsa kesinlikle bu ilacı yada buna benzer diğer ilaçları kullanıyorsunuz demektir.

Gaviscon şurup krem renginde ve güzel bir nane kokusu ile nane tadında olan ve kıvamı yoğun olan bir sıvı şuruptur. 200ml şişe olarak verilmektedir. Yemek borusu iltihabı kaynaklanan şikayetleriniz varsa ve gebelikte, hazımsızlıkta, mide yanmasında, mideden gelen asit sebebi ile şikayetleriniz varsa bu belirtileri azaltmak için kullanabileceğiniz bir ilaçtır.

Gaviscon nasıl kullanılır?

Gaviscon şurup yemeklerden sonra ve yatmadan önce kullanılmak üzere günde 4 defa 2 ölçek (10ml) kullanılması tavsiye edilir. Buna bağlı olarak eğer doktorunuzun yada eczacınızın tavsiye etmiş olduğu doz önerisi varsa kullanabilirsiniz. Ağızdan alınarak kullanılmaktadır.

6 yaş ve altında bulunan çocuklarda kullanılması önerilmez. 6 yaş üzerinde bulunan çocuklarda ise 1 yada 2 çay kaşığı olmak üzere kullanılabilir. Yani 5-10 ml kadar kullanılması tavsiye edilir.

Uyarı: Söz konusu Iburamin Cold ilacını kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Gaviscon Fiyatı nedir?

Söylemiş olduğumuz gibi Gaviscon grubunun bir çok formu bulunmaktadır. Bizlerde tüm formlarının fiyatlarını araştırarak sizlere aşağıda sunacağız.

 • Gaviscon Şurup Fiyatı, Gaviscon Double Action Süspansiyon Fiyatı 23,17 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Gaviscon Şurup reçetesiz olarak satışı mevcuttur. Gaviscon Fiyatı 2021 yılında 23,17 TL olarak satışı yapılmaktadır.
 • Gaviscon Oral Süspansiyon Fiyatı 23,16 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Gaviscon Oral Süspansiyon reçetesiz olarak satışı mevcuttur.
 • Gaviscon Double Action Çiğneme Tableti Fiyatı 46,98 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Gaviscon Double Action Çiğneme Tableti reçetesiz olarak satışı mevcuttur.
 • Gaviscon Infant Fiyatı 26,42 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Gaviscon Infant Toz reçetesiz olarak satışı mevcuttur.

Söz konusu Gaviscon Fiyatı tüm formları anlaşmalı olarak çalışmış olduğumuz eczaneden birebir olarak alınarak sizlere sunulmuştur.

Gaviscon Fiyatı

Gaviscon Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Gaviscon Fiyatı