e
sv
masöz istanbul

Fucidin Krem Fiyatı

1027 Okunma — 19 Ekim 2021 20:33
Fucidin Krem Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İnternet üzerinde Fucidin krem fiyatı araştırmak için girdiğinizde sitemize denk geldiniz, size bu Fucidin krem hakkında fiyat bilgisini ve gerekli bilgileri aktarmış olacağız. Buradaki amacımız aramış olduğunuz ilaç hakkında fiyat araştırması yaparken o ilaç hakkında gerekli bilgilere de sahip olmanız adına yapılmaktadır. Marketfiyatlari.com olarak sadece sizlere marketlerde olan ürünlerin fiyatların hakkında bilgilendirme değil, piyasada satışa sunulan her ürünün fiyatı hakkında bilgi vermektir.

Fucidin krem genel olarak cilt üzerinde bulunan canlı bakterileri öldürmek amacı ile kullanılan bir kremdir. Antibiyotikli krem olması sebebi ile eczanelerde reçetesiz olarak satılmamaktadır. Fucidin krem alabilmeniz için bir uzman doktor tarafından reçete yazılması gerekmektedir. Biliyorsunuz ki antibiyotik içeren ilaç ve kremler eczanelerde reçete olmadan satışa sunulması yasaktır. Buna istinaden söylediğimiz gibi bu kremi kullanabilmeniz için bir uzman doktorun reçete etmesi gerekmektedir. Peki söz konusu Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem ne içindir? Fucidin krem ne işe yarar? gibi soruların cevabını sizlerle bulalım.

Fucidin Krem Fiyatı
Fucidin Krem Fiyatı / Ellerine krem süren kadın

Fucidin nedir ve ne için kullanılır?

Fucidin krem içeriğinde etkin madde olarak 20 mg fusidik asit ve 10 mg hidrokortizon içermektedir. İçermiş olduğu etken madde sayesinde cilt üzerinde bulunan bakteri ve cilt enfeksiyonlarını geçirmesi adına kullanılan bir antibiyotikli kremdir. Bu krem içerisinde yardımcı madde olarak Butil hidroksianisol, Setil alkol, Gliserol %85, Sıvı parafin, Polisorbat 60, Potasyum sorbat bulunmaktadır.

Fucidin H kullanmak için hastalığınızın fusidik aside duyarlı olan ve doğrulanan bakterilerin neden olmuş olduğu enfeksiyon ve atopik dermatit dahil olmak üzere, dermatit tedavisi için kullanılması için doktorunuz tarafından önerilen kremlerden bir tanesidir. Yukarıda bahsini yaptığımız gibi herhangi bir uzman doktor tarafından gerekli görüldüğünde reçete edilerek verilmektedir. Eczanelerden reçetesiz olarak satışı sağlanmamaktadır.

Fucidin Krem nasıl kullanılır?

Fucidin H %2 enfeksiyonun bulunmuş olduğu cilde sürülerek uygulanmaktadır. 2 hafta içerisinde günde 3 kez uygulanabilir. Kapalı olarak tedavi görülen lezyonlar için ise daha az sıklık ile uygulanması yeterli olacaktır. Her erişkin üzerinde kullanılabilir durumda olup, süt çocuğu ve küçük çocuklarda zorunlu kalınmadıkça kullanımı önerilmemektedir.

Fucidin krem kimler kullanamaz?

Söz konusu Fucidin krem içeriğinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz etken maddelere karşı duyarlılığı olanların bu kremi kullanmamaları gerekmektedir. Buna bağlı olarak böbrek ve karaciğer yetmezliği hakkında herhangi bir kullanıma ilişkin olarak özel bir etki etmediği bildirilmiş olduğu görülmüştür. Yani bu krem için herhangi bir bildirim olmadığı tespit edilmiştir.

Kullanan kişiler üzerinde sık olmasa da klinik olarak bildirilen yan etki olarak uygulama bölgesinde olmak üzere kaşıntı, yanma, iritasyon gibi çeşitli deri reaksiyonlar olduğu bildirilmiştir. Ancak tabi bu herkeste olacak gibi bir durum söz konusu değildir. Söylemiş olduğumuz gibi sık olarak görülen bir yan etki bulunmamaktadır.

Fucidin Krem Fiyatı / İlaçlar

Uyarı: Söz konusu Fucidin Krem ilacını kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Fucidin Krem fiyatı nedir?

Fucidin Krem fiyatı 2021 yılında eczanelerde 23,17 TL olarak satışa sunulmaktadır. Buna bağlı olarak farklı bir formu olan Fucidin Merhem Fiyatı 23,09 TL olarak satışa sunulmaktadır.

 • Fucidin Krem Fiyatı 23,17 TL
 • Fucidin Merhem Fiyatı 23,09 TL
Naprosyn CR Fiyatı

Fucidin Krem Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Fucidin Krem Fiyatı