e
sv
masöz istanbul

Ella Fiyatı

590 Okunma — 22 Eylül 2021 20:23
Halk dili ile ertesi gün hapı olarak bilinen Ella Fiyatını sizler için araştırdık, inceledik ve bilgilerini sizler için sunuyoruz. Peki Ella ne işe yarar? Ella Fiyatı nedir?
Ella Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Market Fiyatları olarak ilaç fiyatları olarak Ella Fiyatını sizler için araştırdık. Eczanelerde satışı yapılan bu ilacın güncel fiyatını yazımızda bulabilirsiniz. Buna bağlı olarak yazımızın içeriğinde Ella ertesi gün hapı hakkında detaylı olarak bilgilendirmemizi de bulacaksınız. Peki Ella ne için kullanılır? Ella yan etkileri nelerdir? Eczanelerde satışa sunulmuş olan Ella Fiyatı nedir? gibi soruların cevaplarını sizler için yanıtlayacağız.

Korunaksız olarak girmiş olduğunuz ilişki sonrasında hamileliği önlemek adına kullanılan bir ilaçtır. Eczanelerde sürekli olarak satışı hızlı olan bir ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bir eczane nöbetçi ise o eczanede gece saatlerinde 20-25 dakika takılırsanız o aralık içerisinde illa bir kişi Ella fiyatını soracaktır. Buna birkaç kez şahit olduğumu söyleyebilirim.

Ella Fiyatı
Ella Fiyatı nedir?

Ella nedir ne için kullanılır?

Ella altın renginde bir kalkanı andıran biçimi ile her iki tarafında da “ella” yazısı bulunan film kaplı bir tablet ilaçtır. Bu söz konusu ertesi gün hapı acil olarak doğum kontrolünü gerçekleştiren bir haptır. Yani doğrusunu söylemek gerekirse cinsel ilişkiniz sırasında koruyucu kullanmıyor ya da kullanmış olduğunuz koruyucu başarısız olduğu zamanlarda hamileliği önlemek adına kullanılan bir ilaçtır.

Ella ertesi gün hapını korunaksız ilişkinin sonrasında 120 saat yani 5 gün kadar bekletmeden mümkün olabilecek en kısa süre içerisinde kullanabilirsiniz. Bu süre içerisinde sperm cinsel ilişki sonrasında vücutta 5 gün yaşamaktadır. Ella ergenlik dönemi dahil olmak üzere çocuk doğurma yaşında olan tüm kadınlar için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Adet döneminizin herhangi bir döngüsü içerisinde kullanılabilir. Ancak hamileyseniz ilaç hiçbir şekilde işe yaramayacaktır.

Adet döneminizde gecikme gibi bir sezginiz varsa hamile kalmış olabilirsiniz. Göğüslerinizde şişme ya da mide bulantısı gibi belirtileriniz mevcutsa doktorunuza danışmadan ertesi gün hapını kullanmayınız. Ella ertesi gün ilacını aldıktan sonra korunaksız olarak cinsel ilişkiye girerseniz söz konusu ilaç etkisini etmeyecek ve hamile kalmanızı önlemeyecektir. Bunun için hapı ilişki sonrasında kullanmanız gerekmektedir.

Ertesi gün hapı olarak kullanılan Ella içerisinde etkin madde olarak ulipristal asetat içermektedir. Söz konusu bu madde doğal olarak vücutta bulunan ve yumurtlamanın ortaya çıkması için gerekli bir hormon olan progesteronun etkinliğini değiştirerek işlev gösterir. Sonuç olarak bu hap yumurtlamayı ertelemektedir.

Ella Fiyatı 2021 yılında ne kadar?

Ella Fiyatı nedir?

Ella ertesi gün hap fiyatı 112,62 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Ella yan etkileri nedir?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi tabii ki ertesi gün hapı Ella içinde yan etkilerin olduğu söylenebilir. İçeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etki gösterebilir. Peki tam olarak bu yan etkiler nelerdir?

Mide ağrısı, meme hassasiyeti, kusma, bulantı gibi semptomlar gösterebilir. Söz konusu belirtiler bakıldığında hamilelik belirtileri olarak adlandırılabilir. Eğer ertesi gün hapını kullandınız ve bu semptomlar sizde bulunuyorsa kesinlikle bir hamilelik testi alarak test yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Söz konusu ertesi gün hapını kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Ella Fiyatı

Ella fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Ella Fiyatı