e
sv
masöz istanbul

Doğu Ekspresi Fiyatı

110 Okunma — 27 Nisan 2022 15:39
Doğu Ekspresi Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Her insanın bir gün yapması gerektiğini düşündüğümüz Doğu Ekspresi Fiyatını sizler için araştırdık. Eğer sizlerde eşiniz ve arkadaşlarınız ile güzel vakitler geçirmek için Doğu Ekspresi gezisini yapmak istiyorsanız ilk öncelikle fiyatlarını gözden geçirin. Bu yolculuk için değecek bir fiyat olduğunu düşünüyorum. Sanırım ülkemizde bulabileceğiniz en iyi kış gezisi. Arkadaşlarınız ile muhteşem bir yolculuk.

Doğu Ekspresi Fiyatı
Doğu Ekspresi Fiyatı

Doğu Ekspresi uzunluğu ne kadar? Doğu Ekspresi nerelerden geçiyor? Doğu Ekspresi, TCDD tarafından 1.365,204 kilometre uzunluğundaki Ankara – Kars güzergâhında her gün karşılıklı işleyen yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan ana hat trenidir. Tren, Ankara – Kars güzergâhındaki seferini 25 saat 30 dakikada tamamlamakta; Kars – Ankara güzergâhında ise seferini 25 saatte tamamlamaktadır. Keşke daha önceden olduğu gibi İstanbul üzerinden kalksaydı. O zaman tam bir Türkiye turu sayılırdı. Ancak hat artık kısaltıldı. Peki bu Doğu Ekspresi Fiyatı sizce ne kadar? İşte bunun cevabını şimdi öğrenme zamanı.

DOĞU EKSPRESİ FİYATI NEDİR?

 • Pulman Vagon Kişi Başı Fiyatı 82,50 TL
 • Örtülü Kuşetli Vagon Kişi Başı 132,50 TL
 • Turistik Doğu Ekspresi 2 Kişilik Yataklı Vagon 1.300,00 TL

Doğu Ekspresi Ankara- Kars- Ankara arasında her gün işlemekte, pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Kuşetli vagonlarda 10 Kompartıman bulunmakta her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabilmektedir. Çarşaf, pike ve yastık TCDD Taşımacılık AŞ tarafında verilmekte olup, kompartımandaki koltuklar istenildiğinde yatak olarak kullanılabilmektedir. Yemekli vagonda 14 masa ile 47-52 arasında değişen oturma yeri bulunmaktadır.

Doğu Ekspresi Fiyatı
Doğu Ekspresi Fiyatı

Tren geçtiği doğal güzellikler nedeniyle gezginler ve fotoğraf sanatçılarının oldukça yoğun talep gösterdiği trenlerdendir. En yoğun sezon yaz dönemi olup, bu sezonda seyahatler genelde pulman vagonlarla yapılmaktadır. Kış aylarında ise yürüyüş grupları, fotoğraf sanatçıları, dağcılık grupları, üniversite öğrencileri, öğretmenler gibi farklı meslek gruplarından talepler genelde kuşetli vagonlara alınmaktadır. Bu grupların tercihi Aralık sonunda başlayıp Mart ayı ortalarına kadar devam etmektedir.

Doğu Ekspresi Ankara-Kars arasındaki seferini yaklaşık 26 saat içerisinde tamamlamaktadır.

Doğu Ekspresi içerisinde yer alan yemekli vagonlar ise 4’er kişilik masalardan oluşmakta ve yemekli vagonun içerisinde atıştırmalık bisküvi, sandviç, çay, meşrubat, su vb yer almaktadır. Restoran 06.00 ile 23.59 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Doğu Ekspresi Güzergâhı nedir?

Dünyanın en güzel demiryolu 10 seyahat rotası içerisinde yer alan Doğu Ekspresi güzergahı, manzarası ile yolcuları adeta büyülemektedir. Ankara hareket eden tren sırasıyla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars illerinden geçmektedir. Dönüş güzergahı ise aynı şehirlerden oluşmaktadır.

Market Fiyatları LOGO

Market Fiyatları net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.
Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Doğu Ekspresi Fiyatı hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Doğu Ekspresi Fiyatı