e
sv
masöz istanbul

Dikloron Fiyatı

615 Okunma — 14 Ekim 2021 20:37
Dikloron Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dikoloron SR 75 mg ağrı kesiciler sınıfında bulunan bir ilaçtır. Dikloron fiyatı nedir? Dikloron nedir ve ne için kullanılır? Dikloron ağrı kesici mi kas gevşetici mi? Buna benzer soruların cevaplarını bulacağımız yazımız ile karşılaştınız. Söylemiş olduğumuz gibi ağrı kesiciler sınıfının en çok sorulan ilaçlarından bir tanesidir. Söz konusu Dikloron’a ait olarak Jel, Tablet ve Ampül gibi formları bulunmaktadır. Bu formlar hakkında genel bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Bu ilaç birçok hastalık için kullanılmaktadır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi ağrı kesiciler sınıfında olması sebebi ile baş ağrısına, diş ağrısına, eklem ağrısına ve özellikle bayanların tercih ettiği sancılı regl ağrıları için tavsiye edilmektedir. Deva ilaç gurubuna ait bir ilaçtır. Bu ilaçla ilgili olarak gerekli tüm bilgileri aşağıda zaten sizlere sunmuş olacağız. Yazımızın tümünü okuduğunuzda bütün bilgilere sahip olacaksınız.

Dikloron Fiyatı
Dikloron Fiyatı / Regl ağrısı olan kadın

Dikloron nedir ve ne için kullanılır?

Dikloron belirtmiş olduğumuz gibi birçok formda bulunmaktadır. Bu formların ortak olarak tek etkisi gerekli ağrıyı direkt olarak hafifletmek ve geçirmek amacı ile kullanılmaktadır. Genellikle hastaneye acile gittiğinizde ağrılı sancılarınızı gidermek için acil pratisyenleri tarafından yapılan iğne kesinlikle Dikloron olacaktır. Mesela örnek verecek olursak büyük bir migren ağrınız var ve geçmek bilmiyor hastaneye acile gittiniz ve ağrınızı dindirmek için yapmış oldukları iğne Dikloron Ampül olacaktır.

Dikloron genellikle bağ ağrısı, diş ağrısı, migren, bel ağrısı, kas ve iskelet ağrıları, eklem hastalığına bağlı olarak eklem ağrıları ve sancılı regl ağrıları için kullanılan bir ağrısı kesicidir. İçeriğinde etken madde olarak diklofenak sodyum ve yardımcı maddeleri olarak sakkaroz, laktoz monohidrat içermektedir. Tabii ki sadece ağrı kesici değil bazı hastalarda ise ateş düşürücü özelliğini kullanarak tedavi edilebilir durumdadır.

Dikloron nasıl kullanılır?

Dikloron tablet günde 1 ya da 2 defa veya günde 150 mg olarak kullanılması önerilmektedir. İlacın tablet formu bütün olarak bol su ile yutularak kullanılmalıdır. Kesinlikle tableti çiğneme ya da kırma yapmayınız direkt olarak bol su ile yutmanız tavsiye edilir.

Söz konusu Dikloron tablet ve ampül formları çocuklar ve erişkinler için önerilmez ne kullanılmaz. Ancak sadece ağrıyı etkili olarak kesmesi için bazı zamanlarda jel olarak kullanılması tavsiye edilir.

Dikloron kimler kullanamaz?

Dikloron SR etkin maddesi olan ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz etkin maddelere aşırı duyarlılığı olanlar, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda, aktif gastrit, kanama, gebeliğin son dönemlerinde olan hamileler kullanamaz.

Uyarı: Söz konusu Dikloron SR 75mg kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Dikloron Fiyatı / Eklem ağrısı olan adam

Dikloron fiyatı nedir?

Dikloron ağrı kesicinin söylemiş olduğumuz gibi birçok formu bulunmaktadır. Buna bağlı olarak araştırmamızı tüm formlar için yaptık ve sizlere liste halinde Dikloron fiyatı hakkında gerekli bilgilendirmeleri aşağıda bulabilirsiniz.

 • Dikloron 25mg tablet fiyatı 12,13 TL
 • Dikloron 50mg tablet fiyatı 11,80 TL
 • Dikloron Retard 100mg tablet fiyatı 10,74 TL
 • Dikloron SR 75mg tablet fiyatı 14,80 TL
 • Dikloron Jel fiyatı 18,98 TL
 • Dikloron 4 Ampül fiyatı 15,12 TL
 • Dikloron 10 Ampül fiyatı 23,17 TL
Dikloron Fiyatı

Dikloron Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Dikloron Fiyatı