e
sv
masöz istanbul

Türkiye Digital Platform Ücretleri 2022

338 Okunma — 29 Mart 2022 11:16
Digital Platform Ücretleri
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Türkiye pazarında faaliyet gösteren tüm Digital Platform Ücretleri hakkında sizler için araştırma gerçekleştirdik. Dijital Platform Ücretlerini doğru bir şekilde öğrenmeniz için haberimizin tamamını okuyabilir ve platform ücretleri hakkında bilgilendirme alabilirsiniz. Milyonlarca içeriği sizlere belli bir ücret karşılığında sunan digital platformları tek tek incelemek istedik. Tüm fiyatları bulabileceğiniz bu haberimizde eğer bir eksiğimiz olursa lütfen bize geri dönüş sağlayınız.

Dünya üzerinde ve Türkiye’de birçok digital platform mevcut ancak biz sizlere en fazla kullanıcısı olan ve en fazla tercih edilen digital platform ücretlerini sunacağız. Üyelik ücretleri platformlara göre değişiklik göstermekte. Sizlere sunmuş olduğu içeriklerde farklılık göstermektedir. Eğer merak etmiş olduğunuz bir platform varsa içeriklerini kontrol etmek için o platformun sitesine giderek içerikleri kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz bir an önce platformlar hakkında bilgilere ve platform ücretlerinden bahsedelim.

DİGİTAL PLATFORM ÜCRETLERİ

Digital Platform Ücretleri
Digital Platform Ücretleri / Netflix

Netflix Ücreti 2022

Netflix, internet üzerinden diziler, filmler, belgeseller ve daha fazla içeriği bünyesinde barındıran bir hizmet anlayışıdır. Tüm içerikleri reklam olmadan aylık bir ücret karşılığında sizlere sunmaktadır. Sürekli olarak içerikleri yenileyen bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Üç farklı abonelik sistemine sahiptir. Bu planlardan dilediğinizi seçebilir ve içeriklere sahip olabilirsiniz. Planlar görüntü kalitesine göre değişmektedir.

 • Temel Plan: Netflix 480p Üyelik Ücreti 26,99 TL
 • Standart Plan: Netflix 1080p Üyelik Ücreti 40,99 TL
 • Özel Plan: Netflix 4K+HDR Üyelik Ücreti 54,99 TL

Oluşturacağınız Netflix hesabını sadece sizinle birlikte yaşayanlar kullanabilmektedir. Özel planda aynı anda 4 farklı cihazda içerik izleyebilirsiniz. Standart planda bu sayı 2, Temel planda ise 1’dir.

Exxen Ücreti 2022

Exxen Türkiye olarak iki farklı seçenek sizlere sunulmakta. Bunlar ExxenSpor Üyelik ve Exxen Üyelik olmak üzere iki plandan oluşmaktadır. Exxen üyelik sistemine ek olarak spor paketini alırsanız, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Konferans Ligi ve UEFA Süper Kupasını ekstra almış olacaksınız. Bizler size her iki platform üyelik ücretini sizlere sunacağız. Bunun haricinde Exxen üzerinde ne yazık ki diğer platformların aksine reklamlı ve reklamsız seçeneğiniz mevcut.

ExxenSpor Paket Ücretleri

 • Exxen Reklamlı Üyelik Ücreti 59,80 TL (Taahhütsüz)
 • Exxen Reklamsız Üyelik Ücreti 69,80 TL (Taahhütsüz)
 • Exxen Reklamlı Sezonluk Paket Fiyatı 44,80 TL
 • Exxen Reklamsız Sezonluk Paket Fiyatı 54,80 TL

Exxen Üyelik Paket Ücretleri

 • Reklamlı: Exxen Aylık Paket Fiyatı 19,90 TL (Taahhüt yok)
 • Reklamsız: Exxen Aylık Paket Fiyatı 29,90 TL (Taahhüt yok)
 • Reklamlı: Exxen Yıllık Paket Fiyatı 16,58 TL x 12 Ay
 • Reklamsız: Exxen Yıllık Paket Fiyatı 24,92 TL x 12 Ay
Digital Platform Ücretleri
Digital Platform Ücretleri / Disney+

Disney Plus, Disney+ Ücreti 2022

Birçok platform gibi Disney firması da digital platforma katılmaya karar verdi. Ülkemize ise 14 Haziran 2022 tarihi itibaren hizmete açılacağı duyuruldu. The Walt Disney Company piyasaya Disney+ (Disney Plus) adı altında giriş yaptı. Ülkemizde bulunan diğer platformlara göre uygun fiyatlı olduğu söyleyebiliriz.

Disney Plus üyeliği alan kullanıcılar yüksek görüntü kalitesine, dört adede kadar eşzamanlı yayına, on cihaza kadar sınırsız indirme, seçili içerikleri IMAX teknolojisi ile izleme ve yedi adede kadar farklı profil yaratma olanağına sahip olacaklarını hatırlatmakta fayda var. Platformda Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’in yanı sıra 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha birçok stüdyodan binlerce içeriğe yer verilecek. Bu fırsatı kaçırmamak gerekiyor, güzel içeriklerin olduğunu söyleyebilirim.

 • Disney+ Aylık Üyelik Ücreti 34,99 TL
 • Disney+ Yıllık Üyelik Ücreti 349,90 TL

Amazon Prime Ücreti 2022

Amazon Prime yukarıda saymış olduğumuz platformlara nazaran aralarında en ucuz platform olduğunu söyleyebiliriz. Ucuz olmasının yanı sıra birçok özelliği de sizlere sunmakta. Bunlardan en başında Amazon Türkiye üzerinden yapmış olduğunuz alışveriş ertesi gün kapınızda olacak. Hatta üzerine seçili ürünlerde kargo ücreti alınmayacaktır. Buna ek olarak ise Prime Gaming ile League of Legends, Teamfight Tactics, Black Desert Mobile gibi oyunlar için içeriklere erişme avantajını yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca, her ay ücretsiz oyunlara ve Twitch.tv kanalı aboneliğine sahip oluyorsunuz.

Ne kadar güzel değil mi belki de bir çikolata ücretine Amazon Prime için saymış olduğumuz özelliklere sahip oluyorsunuz. Peki bu Amazon Prime Digital Platform Ücretleri ne kadar?

 • Amazon Prime Üyelik Ücreti 7,90 TL

Market Fiyatları kullanıcıları olarak bu yukarıda saymış olduğumuz digital platform ücretlerine ek olarak siz hangi platformları kullanıyorsunuz. Kullanmış olduğunuz platformu ve ödemiş olduğunuz digital platform ücretlerini lütfen bizlerle yorum olarak paylaşmanız dileği ile.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Türkiye Digital Platform Ücretleri 2022