e
sv
masöz istanbul

Dermovate Krem Fiyatı

282 Okunma — 25 Eylül 2021 20:03
Dermovate Krem Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İlaç fiyatlarının incelemesine devam ediyoruz, bugün ki konuğumuz Dermovate Krem Fiyatını sizlerle inceleyeceğiz. Dermovate krem genellikle egzama ya da sedef hastalıklarının tedavisinde uygulanan bir kremdir. Eczanelerde en fazla satılan krem olarak tarihe geçebilir. Buna bağlı olarak uzman doktorların sıklıkla bu kremi yazdığını görebilirsiniz.

Söz konusu Dermovate krem kortizonlı bir krem olması sebebi ile doktorunuz tarafından tavsiye edildiği zaman kullanmanız cildiniz için daha iyi olacaktır. Eğer teşhis koyulmadan direkt olarak siz kullanmaya çalışırsanız yan etki etmesi muhtemel olacaktır. İçeriğinde kortizon bulunması sebebi ile egzama kızarıkları ve kaşıntılarını çok kısa bir süre içerisinde giderebilir. Peki bu Dervomate krem nasıl kullanılır? yada Dermovate krem yan etkileri nedir? gibi soruların cavabını bulurken Dermovate Krem fiyatını da öğrenelim.

Dermovate Krem Fiyatı
Dermovate Krem Fiyatı / Yüzüne krem süren kadın

Dermovate krem nedir ve niçin kullanılır?

Dermovate 0.05 krem ne işe yarar? derseniz uzman doktorlarımızın egzamaya bağlı kaşıntı ya da sedef hastalığınız mevcutsa kesinlikle bu kremi yazacağından emin olabilirsiniz. Çünkü yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kortizonlu bir krem olması sebebi ile söz konusu kızarıklık ve kaşıntıları çok kısa bir süre içerisinde gidermesi ile ünlüdür.

Dermovate 50gr Krem çok etkin bir kortikosteroid olup, psoriasis (yaygın plak psoriasisi hariç), inatçı dermatozlar, liken planus, diskoid lupus eritematozus ve daha az aktif steroidlere yeterli cevap vermeyen diğer durumların tedavisinde kullanılmaktadır.

Dermovate krem nasıl kullanılır?

Doktorunuzun muayene sonrasında hastalıklı olan bölgeniz üzerini kaplayacak ve ince bir şekilde sürmeniz tavsiye edilir. Kremi günde bir ya da uygun görülürse iki kez hasta olan bölgenin iyileşmesini sağladığı kadar sürerek uygulanır. Hastalanmış bölgeniz iyileşmeye başladığı zaman tedaviye son verebilirsiniz. Söz konusu krem kortizonlu olması sebebi ile 1 aydan fazla süre kullanmamanız önerilir.

Dermovate Krem Fiyatı / Ellerine krem süren kadın

Dermovate krem yan etkileri var mı?

Tabii ki her ilacın ve kremin olduğu gibi bu kreminde yan etkileri mevcuttur. Ancak söylediğimiz gibi Dermovate krem kortizonlu olması sebebi ile yan etkileri biraz fazla olabilir. Uzman doktorunuz tavsiye etmediği sürece kullanılması önerilmez.

Uygulamış bölgelerde aşırı duyarlılık sebebi ile deri dökülmeleri, kızarıklık, yanma ve kaşıntı gibi semptomlar gerçekleşebilir. En fazla görülen yan etkiler ise kaşıntı, deri üzerinde lokal olarak yanma ve ağrı olması muhtemeldir.

Uyarı: Söz konusu kremi kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Dermovate Krem Fiyatı nedir?

Dermovate krem fiyatı 2021 yılı içerisinde eczanelerde 23,17 TL olarak satışa sunulmaktadır. Dermovate krem 2021 fiyatı 23,17 TL’dir

Dermovate Krem Fiyatı

Dermovate Krem fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Dermovate Krem Fiyatı