e
sv
masöz istanbul

Coraspin Fiyatı

567 Okunma — 13 Ekim 2021 22:08
Coraspin Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Coraspin, pıhtılaşmayı engelleyen bir ağrı kesici grubuna ait ilaçtır. Coraspin fiyatını araştırmak için internete girdiğinizde bizim sitemize denk geldiniz. Size araştırmış olduğunuz Coraspin için gerekli tüm bilgileri ve eczanelerde Coraspin ne kadar? sorunusuna cevap bulacağız. Amacımız sizleri doğru bir biçimde bilgilendirmektir. Söz konusu ilacımız steroid olmayan bir ağrı kesici olarak geçmektedir.

Coraspin etkin madde olarak asetilsalisilik asit içermekte olup yardımcı maddeler ise selüloz, mısır nişastası bulunan ağız yolu ile alınan bir enterik kaplı tablettir. Genellikle damar tıkanıklığı olan hastaların kanını sulandırarak kalp krizini ve felç olma riskini önlemesi için kullanılmaktadır. Eğer bu ilacı kullanıyorsanız ve risk yaşıyorsanız kesinlikle uzman bir doktor kontrolü yapılarak kullanılması gerekmektedir. İsterseniz konumuz olan Coraspin nedir, ne için kullanılır? Coraspin fiyatı ne kadar? Bu gibi sorulara cevaplarımızı gerçekleştirelim.

Coraspin Fiyatı
Coraspin Fiyatı / Damar kontrolü yaptıran kadın

Coraspin nedir ve ne için kullanılır?

Coraspin 100mg asetilsalisilik asit adlı etkin maddesi ile pıhtılaşma hücrelerinin kümeleşmemesi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç sayesinde kalp hastalarının sıklıkla kullanmış olduğu damarlarda bulunan pıhtılaşmayı önlemek için kullanılan bir ağrı kesicidir. 30 tabletlik ambalajlarda satışa sunulmaktadır. Coraspin tablet beyaz renkli bir ilaçtır. İlaç direkt olarak ağız yolu ile bol su ile içilerek bağırsaklarda emilerek etkisini göstermektedir.

Coraspin 100mg tablet, göğüs ağrısında ve birden fazla risk faktörü taşıyan hastaların kalp damarlarının tıkanmasının önlenmesinde, yeni kalp krizinin önlenmesinde, kalp ve damar ameliyatları sonrası damar tıkanmaları ve pıhtıların önlenmesinde, geçici felçlerin ve inmelerin önlenmesinde kullanılmaktadır.

Coraspin kimler kullanamaz?

Coraspin tablet içeriğinde bulunan asetilsalisilik aside, diğer salisilatlara ya da yan madde olarak bilinen bileşenlere karşı duyarlılığı olanlar kullanmamalıdır. Eğer ilaçlar tarafından tetiklenen bir astımınız varsa, kanama eğiliminiz varsa, mide ya da bağırsak ülseriniz varsa, böbrek ve karaciğer yetmezliğiniz varsa veya hamileliğinizin son 3 ayındaysanız kesinlikle kullanmamanız önerilir.

Coraspin ilacının yaygın olarak görülen ve bildirilen yan etkileri ise mide yanması, kusma, bulantı ya da ishal olarak bilinmektedir. Ancak her kullanan kişide bu belirtilerin olacağı doğru değildir. İlacı kullanan kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Uyarı: Söz konusu Coraspin 100mg kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Coraspin Fiyatı / Vücutta bulunan damarlar

Coraspin fiyatı nedir?

Coraspin 100mg fiyatı 2021 yılında eczanelerde 5,35 TL olarak satışa sunulmaktadır. Coraspin 300mg fiyatı ise 8,21 TL olarak satışa sunulmaktadır. 2021 yılında Coraspin 100mg 5,35 TL ve Coraspin 300mg 8,21 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Coraspin Fiyatı

Coraspin Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Coraspin Fiyatı