e
sv
masöz istanbul

Bordo Bulamacı Fiyatları

264 Okunma — 30 Ocak 2022 12:41
Bordo Bulamacı Fiyatları
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bordo Bulamacı nedir? Bordo Bulamacı Fiyatları nedir? Bordo Bulamacı nasıl kullanılır? Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz bir makale oluşturmaya karar verdik. Sitemiz üzerinde daha öncede söylemiş olduğumuz gibi sadece market fiyatları ile ilgili değil satın alabileceğiniz her bir ürün için fiyatlandırma araştırması yapmaktayız. Bordo Bulamacı denince aklınıza herhangi bir şey gelmeyebilir. Ancak bordo bulamacını çiftçiler ve bahçe işleri ile ilgilenen kişiler çok yakından tanıdıkları bir üründür. Bordo Bulamacı 19. yüzyıl zamanlarında Fransa’nın Medoc bölgesinde çiftçiler tarafından bulunmuştur. Asıl gerçek amacı o zamanlar üzüm ağaçlarından hırsızları korumak amacı ile kullanılan içeriğinde kireç ve bakır sülfat bulunan bir karışımdır.

Bordo Bulamacı Fiyatlarını araştırırken görebilirsiniz ki bu ürün hem sıvı halde hem de toz halinde satışının yapıldığını görebilirsiniz. Aslına bakıldığında bordo bulamacı ilacı mavi renkte olduğunu görebilirsiniz, ancak ismi neden bordo bulamacı olduğunu düşünürsünüz. Söz konusu bordo bulamacı ismi bahsetmiş olduğumuz gibi Fransa’nın Medoc bölgesinde bulunan Bordeaux şarap bölgesinde bulunmasından dolayı bu şekilde adı verilmiştir.

Medoc yarımadası bölgesinde bağcılık çok yaygın bir şekilde gelişmiştir. Bu bölge üzerinde sürekli şarap bağcılığı yapılmaktadır. Market Fiyatları olarak dileriz ki bir gün hepimize bu bölgelerde gezme fırsatı olsun. Bu gibi bölgelerin çok güzel olduğunu belgesellerde zaten görebiliyoruz, en azından bizlerde giderek bu bölgelerin keşfini gerçekleştirebilelim. Dilerseniz ilk baş sizlere Bordo Bulamacı Fiyatları hakkında yapmış olduğumuz araştırmaları ve sonrasında Bordo Bulamacı hakkında toplamış olduğumuz bilgileri aktaralım.

Bordo Bulamacı Fiyatları

Bordo Bulamacı Fiyatları / Üzüm Ağacı

BORDO BULAMACI

Bordo Bulamacı Fiyatları nedir? 2022 Güncel Fiyatlar

Toz Bordo Bulamacı Fiyatları

 • Bordo Bulamacı 10 Kg Fiyatı 560,00 TL
 • Bordo Bulamacı 25 Kg Fiyatı 1.899,00 TL
 • Bordo Bulamacı 50 Kg 3.780,00 TL

Sıvı Bordo Bulamacı Fiyatları

 • Bordo Bulamacı 5L 299,15 TL
 • Bordo Bulamacı 500cc 44,25 TL
 • Bordo Bulamacı 20L 902,50 TL
 • Bordo Bulamacı 1L 79,90 TL
 • Bordo Bulamacı 100cc 4 Adet 112,80 TL
 • Bordo Bulamacı 1L 10 Adet 752,00 TL

Söz konusu Bordo Bulamacı Fiyatları çalışması Trendyol ve HepsiBurada mağazaları üzerinden yapılmıştır.

Bordo Bulamacı Fiyatları

Bordo Bulamacı Fiyatları / Üzüm Ağaçları (Üzüm Bağı)

Bordo Bulamacı nedir?

Bordo Bulamacı içeriğinde %98 oranda bakır sülfat (göztaşı) ve kireç bulunan bir karışımdır. Ağaçlar üzerinde bakteriyel hastalıklar ve fungal hastalıkları kullanmak adına sonbahar mevsimi içerisinde atılan bir üründür. Yani bahar dönemi gelmeden önce ağaçlara atılan bir ilaç türüdür. İlk başlarda yukarıda sizlere bahsetmiş olduğumuz gibi hırsızları korumak adına üretilen bir ürünken Bordeaux Üniversitesi’nde bulunan bir profesör tarafından söz konusu karışımın hastalıklara karşı etkili olduğunu bulduktan sonra çiftçiler tarafından sıklıkla kullanılan bir ilaç türü olmuştur.

Ağaçlara uygulanan bu ilaç bahar aylarında açan çiçekleri korumak adına atılmaktadır. Atıldıktan sonraki yıl bahar ayında etkili olmaktadır. Dilerseniz söz konusu karışımı kendinizde hazırlayabilir ve ağaçlarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bordo Bulamacı yapmak için aşağıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri karıştırarak elde edebilirsiniz.

Bahsi geçen Bordo Bulamacı 1 Kg için verilen malzemelerdir;

 1. 1Kg Göztaşı
 2. 1Kg sönmüş ya da 0,5 Kg sönmemiş kireç
 3. 1 Adet 100Lt’lik kap
 4. 1 Adet 50Lt’lik kap
 5. Süzmek için tülbent ve karıştırmak için bir sopa

Söz konusu karışımları ilk öncelikle 50Lt su alan kapta göztaşını erittikten sonra 100Lt su alan kapa koyarken kireç ile yavaş yavaş karıştırarak hazırlanmaktadır.

Bordo Bulamacı nasıl kullanılır?

Bordo Bulamacı yukarıda sizlere bahsetmiş olduğumuz gibi ya da Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan haberde olduğu gibi kullanabilirsiniz. 

Özellikle sonbahar (yaprakların 3/4’ü ya da tamamı döküldüğünde %2 dozda) ve ilkbaharda (gözler uyanmadan 1 hafta önce %1-1,5 dozda) meyve ağaçlarına bordo bulamacı uygulandığında ertesi yıl çıkabilecek potansiyel olarak bulunan pek çok hastalığa karşı etkili ve ekonomik bir mücadele ilacı olmaktadır. Sonbahar ve ilkbaharda bordo bulamacı kullanmadan bazı bakteriyel hastalıklarda mücadele tam başarıya ulaşmak mümkün değildir.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

Meta Logo

Market Fiyatları.net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Bordo Bulamacı Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Bordo Bulamacı Fiyatları