e
sv
masöz istanbul

Bim Kahve Fiyatları

11515 Okunma — 26 Ağustos 2021 19:49
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kahvenizi yudumlarken Bim Kahve Fiyatlarına ait bu makalemizde sizi kahve ile ilgili tüm bilgiler ile kahveye doyuracağız. Tabii ki kahveye doyulmadığını bende biliyorum, kahve insanı rahatları ve güzelleştirir. Atalarımız bile boşuna dememiş “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır.” bu ne demek oluyor peki hemen açıklayalım. Yani demek istediği ufak bir iyilik bile yapsanız bu hiçbir zaman unutulmaz, sürekli olarak hatırlanır. Tam olarak Türkçe anlamı bu şekildedir.

Ülkemizde son dönemlerde tanıdığımız birkaç marka ile kahvenin tüketim oranları sürekli oranda yükselmekte, tabii ki bu marka herkesin tahmin edeceği bir marka Kahve Dünyası olabilir ya da Starbucks olabilir. Ancak bu tarz yerlerde satılan kahve ürünlerine alışamadım, sanırım oda tamamen filtre kahve sevmemden dolayı olduğunu düşünüyorum. BİM mağazalarında artık son dönemlerde Kahve Dünyası’na ait olan ürünleri görebilirsiniz. Özellikle çikolataları efsane olduğunu söylemem gerekir, eğer denemediyseniz kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Makalemizin içeriğinde neler mevcut?
 • BİM Kahve Fiyatları
 • Kahve Çeşitleri Nelerdir?
Bim Kahve Fiyatları
Bim Kahve Fiyatları / Taze çekilmiş Türk Kahvesi

BİM Kahve Fiyatları (2021 yılına ait reyon fiyatları)

BİM Kahve Fiyatları aşağıda sizlere listelenmiştir. Söz konusu BİM kahve fiyatları özellikle reyon üzerinden fiyatları kontrol edilerek sizlere doğru bir biçimde yansıtılmıştır.

 • Kahve Dünyası 3ü1 Arada Hazır Kahve 16’lı 10,90 TL
 • VİP Fındıklı 3ü1 Arada Kahve 18gr 0,60 TL
 • VİP 2si1 Arada Kahve 12gr 0,60 TL
 • VİP Latte Hazır Kahve 17gr 0,65 TL
 • Kahve Dünyası Klasik Çözünebilir Kahve 100gr 10,90 TL
 • VİP Gold Çözünebilir Kahve 100gr 11,90 TL
 • VİP Klasik Çözünebilir Kahve 100gr 9,90 TL
 • VİP Kahve Beyazlatıcısı 200gr 5,90 TL
 • Kuru Kahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100gr 7,75 TL
 • Abdullah Efendi Türk Kahvesi 100gr 4,50 TL
 • Mirador Gold Çözünebilir Kahve 100gr 15,90 TL
Bim Kahve Fiyatları / Yılbaşı Kahvesi ve Tarçın taneleri

Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Kahve sürekli olarak günlük tükettiğimiz bir içecek olduğunu söyleyebiliriz, hatta gün içerisinde kahve içmeyip agresif olanları bile gördüm. Çünkü kahve içtiğinizde keyif alırsınız ayrıca zihninizin açık olmasına olanak tanır. Peki kahvenin kaç çeşidi vardır, başlıca kahve çeşitlerini sizler için sıraladık.

Arabica Kahve: Dünya çapında en fazla tüketilen kahve çeşididir. Günlük olarak tüketmiş olduğumuz kahvelerin içeriğine baktığımızda %60 gibi bir oranla Arabica çekirdeklerinden hazırlanmış kahve çeşididir. Tüketmeniz için önerimiz az olarak almanızdır, çünkü fazla alırsanız kahve taze olarak kalmayacaktır. Eğer kaliteli kahve içmek istiyorsanız önerimiz Arabica Kahve almanız olacaktır.

Robusta Kahve: Bu kahve çeşidi ise daha önce söylemiş olduğumuz Arabica Kahve çeşidinden biraz daha acı bir tada sahip olduğu söyleyebiliriz. Bu tür kahvenin tüketimi dünya çapında ise %30 oranında tüketilmektedir. Bu kahve çeşidi bölge olarak daha alçak kesimlerde ve kısa bir süre içerisinde üretilen bir kahve türüdür. Dünya çapında en fazla üretilen yer ise Vietnam ve Brezilya gibi ülkelerde bu tür kahve üretilmektedir.

Bundan farklı olarak Liberica ve Excelsa türü kahvelerin mevcuttur. Ancak bu kahvelerin tüketimi diğerlerine nazaran çok düşüktür. Özellikle Liberica Kahve dünya üzerinde 1890 yıllarında Arabica türü kahve kalmayınca tüketilen bir kahve çeşididir. Aroması ve lezzeti fazla isli olması sebebi ile tüketilmesi zor bir kahve türüdür.

Sütlü Kahve çeşitleri nedir diye soracak olursanız onlarında sırası ile sizlere isimlerini söylemiş olalım. Latte, Cappuccino, Mocha, Sütlü Filtre Kahve ve Sütlü Türk Kahvesi olarak adlandırabiliriz. Tabii ki içinizden geçirdiniz değil mi Sütlü Türk Kahvesi olur mu? Onu da başka bir makalemiz için saklayalım, gerekli detayları görmeniz için lütfen sitemizi daha sonra ziyaret etmeyi unutmayın.

Bim Kahve Fiyatları

Market Fiyatları net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. Bim Kahve Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Bim Kahve Fiyatları