e
sv
masöz istanbul

Arveles Ağrı Kesici Fiyatı

577 Okunma — 26 Eylül 2021 11:18
Eczanelerde sıklıkla karşımıza çıkan ve her türlü ağrıya özelliklede diş ağrısına çok etkili olan Arveles ağrı kesici fiyatını ve bilinmesi gerekenlerini araştırdık.
Arveles Ağrı Kesici Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Arveles ağrı kesiciler grubunun eczanalerde en fazla sorulan ilaçlarından biridir. Arveles ağrı kesici fiyatı nedir? Arveles nedir? Arveles prospektüsü ve Arveles yan etkileri nelerdir? sizler için ayrıntılı bir şekilde araştırmasını yaptık. Bu yazımızda bu bahsetmiş olduğumuz soruların cevaplarını titizlikle sizlere sunacağız.

Arveles ağrı kesici genellikle baş ağrısı ve kas ağrısı için eczanelere sorulan ilaçtır. Eczanelerde ismini çok fazla duyabilirsiniz, çünkü ağrı kesiciler sınıfının en fazla satılan ilaçlarından birkaçından bir tanesini olduğunu söyleyebiliriz. Eşimin de eczanede çalıştığını düşünürseniz arada gittiğimde ağrı kesici olarak en fazla ilaçlardan bir tanesinin olduğunu sizlere teyit edebilirim. Lafı fazla dolandırmadan isterseniz Arveles ağrı kesici fiyatı ve genel bilgilerine geçelim.

Arveles Ağrı Kesici Fiyatı
Arveles Ağrı Kesici Fiyatı / Başı ağrıyan kadın

Arveles nedir ve ne için kullanılır?

Arveles ağrı kesiciler gurubunun ilk beşine giren ilaçlardan bir tanesidir. Steroidal olmayan antiinflamatuvar ilaçlar yani NSAAİİ olarak adlandırılan ilaç grubundan bir ağrı kesicidir. Diş ağrısı, baş ağrısı, şiddetli böbrek ağrıları, bel ağrıları gibi birçok ağrının tedavisinde kullanılmaktadır. Genellikle eczanelerde her şeyin ağrısını kesen ilaç olarak bilinir. Arveles ağrı kesici adet ağrılarına da iyi gelmektedir.

Arveles 25mg 20 tabletlik ambalajlar halinde satışa sunulmaktadır. Arveles ağrı kesici fiyatı için yazımızın devamını okuyunuz.

Arvelesi kimler kullanamaz?

Arveles ağrı kesici içeriğinde bulunan deksketoprofen trometamole ve yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı olarak alerjiniz varsa, asetilsalisilik aside veya diğer steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlara karşı alerjiniz varsa kullanmanız tavsiye edilmez.

Buna bağlı olarak astım, akut alerjik rinit, cilt döküntüsü, sindirim sorunu ve mide, bağırsak kanamanız varsa, ciddi olarak kalp yetmezliği, böbrek sorunları ve hamileliğin üçüncü aylık dönemindeyseniz kullanmamanız gerekir.

Arveles Ağrı Kesici Fiyatı / Mide ağrısı çeken kadın

Arveles ağrı kesici nasıl kullanılır?

Arveles ağrı kesici her zaman söylediğimiz gibi uzman doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ya da eczacınızın tavsiye ettiği şekilde kullanmanız önerilir. Ağrı kesicinin dozu ağrıya göre değiştiği için tavsiye edilen şekilde kullanılması daha etkili olacaktır. Önerilen doz genellikle, günlük 3 tableti (75 mg) geçmeyecek şekilde her 8 saatte bir 1 tablettir (25 mg).

Arveles yan etkileri nelerdir?

Daha önce sizlere diğer yazılarımızda aktardığımız gibi her türlü ilaçlarda olduğu gibi Arveles ağrı kesicininde yan etkileri olabilir. Bu etkiler herkeste görülmese bile içeriğinde bulunanlara duyarlılık gösteren kişilerde meydana gelebilmektedir.

Arveles ağrı kesici için olası yan etkiler; mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal ve sindirim yollarında hazımsızlık etkileri yaygın olarak görülmektedir.

Yaygın olmayan yan etkileri ise; sersemlik, baş dönmesi, uyuklama, bağ ağrısı, çarpıntı, kızarma, kabızlık, ağrı, yorgunluk ve ateş gibi belirtiler gösterdiği de yaygın olmasa da göstermektedir.

Uyarı: Söz konusu Arveles ağrı kesiciyi kullandığınızda ya da farklı bir ilaç kullandınız ve yan etki gösterdiğini düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda bulunan talimatları yerine getirebilirsiniz.

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Arveles Ağrı Kesici fiyatı nedir?

Arveles 25 mg ağrı kesici fiyatı 2021 yılında 17,10 TL olarak eczanelerde satışa sunulmaktadır. Arveles tablet olarak satılan bu ilaç 2021 yılının dokuzuncu ayında yazmış olduğumuz yazı itibarı ile 17,10 TL olarak satışı yapılmaktadır.

Arveles Ağrı Kesici Fiyatı

Arveles Ağrı Kesici Fiyatı hakkında bulunan yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat bilgisi için Market Fiyatları sitemizi desteklemeye devam ediniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Arveles Ağrı Kesici Fiyatı