e
sv
masöz istanbul

Adet Geciktirici Hap Fiyatları, Primolut 5 Mg

4569 Okunma — 27 Ağustos 2021 12:18
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Adet Geciktirici Hap Fiyatları hakkında güncel fiyat listelerini araştırdık ve sizler için bir araya getirdik. Bu içeriğimizde size fiyatlarından ve adet erteleme hapı hakkında detaylı olarak tüm bilgilere yer vereceğiz.

Tatilde regl olmamak için ya da regl geciktirmek için kullanılan bu hapların zararı var mı? Adet dönemini geciktirmek ya da adet dönemini ertelemek her bayanın hakkıdır. Yaşamını sağlıklı olarak geçirebilmesi önemli olmak ile birlikte bazen işleri ve özel zamanlarda geciktirici haplar kullanılarak tatil, gezi vb. planlarında çok işe yarayıcı olduğunu söylemek gerekir.

Adet geciktirici hap kullanmak zararlı mı?

Adet geciktirici hapların bu zamana kadar herhangi bir bayanda zararının olmadığı görülmekle birlikte adet geciktirme haplarının sıklıkla kullanılması durumda vücudunuzun doğal dengesini bozması gibi etkileri olabilir. Bunun için çok sık kullanılması tavsiye edilmez.

Adet geciktirici hap en fazla kaç gün kullanılır ve nasıl kullanılır?

Sabah, öğle ve akşam olmak üzere en fazla 10 gün kullanılabilir. Regl döneminin gelmesi beklenen tarihten 2 veya 3 gün öncesinde başlanması gerekir. Daha sonrasında kullanıldığında hiçbir faydası olmayacaktır.

Regl geciktirici doğal yöntemler var mı?

Adet geciktirici doğal yöntemler olarak kullanılan bitkisel çözümler bulunmaktadır. Bunlar tarçın, biberiye, elma sirkesi, böğürtlen yaprağı, maydanoz çayı, salatalık, civanperçemi, karpuz ve zencefildir. Ancak bu doğal yöntemler ilaç kadar etkili değildir.

Görüntülenen İçerik: Adet Geciktirici Hap Fiyatları

Adet Geciktirici Hap Fiyatları
Adet Geciktirici Hap Fiyatları / Adet ağrısı baş eden kadın

Adet geciktirici hap fiyatları ve isimleri nelerdir?

Adet geciktirici hap adı olarak eczanelerde bir tane hap olduğu görülmektedir. Söz konusu hap Primolut 5 Mg olarak adı geçmektedir. Adet geciktirici Primolut-N Tablet hapın fiyatı eczanelerde 23,17 ₺ üzerinden satılmaktadır.

Adet geciktirici hap fiyatlarının geçmiş dönemlerdeki fiyatları ise 2020 yılında 19,33 ₺ ve 2019 yılında ise 17,26 ₺ olarak tespit edilmiştir.

Adet Geciktirici Hap Fiyatları / Kullanılan ilaç Primolut-N 5 Mg

Primolut hap nasıl kullanılır ve ne için kullanılır?

PRIMOLUT-N, rahimden kaynaklanan kanama bozukluklarında, adet görememe durumunda, adet öncesi rahatsızlıklarda, meme dokusunda adet döngüsüne bağlı bozukluklar görülmesi durumunda, âdet kanamasının (regl döneminin) öne alınması veya geciktirilmesinde ve rahim dışında rahim iç tabakası dokusunun bulunduğu durumlarda (endometriozis) kullanılır. (Kaynak: https://titck.gov.tr/)

Sabah, öğle ve akşam olmak üzere en fazla 10 gün kullanılabilir. Regl döneminin gelmesi beklenen tarihten 2 veya 3 gün öncesinde başlanması gerekir.

Regl erteleme hapınızı aşağıdaki durumlarda kullanmamanız önerilir:

Eğer hamilelik şüpheniz varsa ya da hamileyseniz, çocuğunuzu emziriyorsanız, tanı konulmamış vajinal bir kanamanız varsa, hamilelik döneminizde oluşan sarılık ya da şiddetli kaşıntınız varsa ve kan dolaşımı ile ilgili bir probleminiz varsa kesinlikle kullanmayınız.

Adet Geciktirici Hap Fiyatları

İlgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Market Fiyatları sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Adet Geciktirici Hap Fiyatları, Primolut 5 Mg