e
sv
masöz istanbul

A101 Pizza Fiyatları

729 Okunma — 13 Ağustos 2021 12:30
En çok sevilen ve en fazla tüketilen fast food yiyeceği sanırım pizzadır. İtalya'nın bağrından koparak tüm dünyaya yayılmış ve pratik bir yiyecektir. Bizlerde sizin için A101 Pizza fiyatlarını araştırdık ve sizin için makalemizde derledik.
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

A101 Pizza fiyatlarını sizlere sunacağımız makalemiz ve içeriğinde pizza ile ilgili olarak genel bilgilere yer vereceğiz. Pizza bilindiği üzere İtalyan mutfağının mayalı hamur işi ve üzerine malzemeleri olan yiyeceğidir. Bol peynirli olarak yenmesi tarafımızca tavsiye edilir. Genellikle üzerine peynirden başka olarak; zeytin, sosis, salam, mısır ve domates gibi malzemelerden oluşur. Bu malzemeler damak tadına göre değişiklik göstermektedir. Damak tadınız hangi ürünü seviyorsa ona göre malzemesini bol tutarsınız.

Pizzanın tercih edilmesi bence soğuduktan sonra da yenmesinden dolayı tercih edilmektedir. Düşünün geceden kalan pizza sabah kahvaltınızda yiyecek olarak yenebilir. Ya da öğlenden kalan pizza bir sonraki akşam yemeğinde ısıtılarak yenebilir. Bunun içindir ki en fazla tüketilen fast food yiyeceklerinin başını çekmektedir. Asıl konumuza gelecek olursa A101 Pizza fiyatları ne kadar olduğunu öğrenmek için aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

A101 Pizza Fiyatları
A101 Pizza Fiyatları / Bol malzemeli taze pizza

A101 Pizza Fiyatları

A101 Pizza Fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • Dr.Oetker 4×169 gr dondurulmuş karışık pizza fiyatı : 18.55 TL
 • Superfresh 8X100 gr Dondurulmuş Mini Pizza Fiyatı :10,45 TL

Pizza Malzemeleri Nelerdir?

Pizza üzerinde tercihe göre istediğiniz malzemeyi kullanma gibi bir olanağınız mevcuttur. Damak zevkinize göre istediğiniz malzemeyi bol tutar ve istemediğiniz malzemeleri pizzanın diğer tarafına koyabilirsiniz. Yani bir tarafını kendinize diğer tarafını ise arkadaşınıza ya da eşinize hazırlayabilirsiniz.

Peki bu malzemeler nelerdir? En başta olmazsa olmazı mozzarella peyniri tabii ki ve sonrasında acı biber, mısır, yeşil biber, soğan, siyah zeytin, yeşil zeytin, mantar, baharatlı kıyma, ıspanak, enginar, brokoli, tavuk eti, hindi eti, domates, pastırma, sosis, salak, küp sucuk, dana jambon, sucuk, ton balığı, kekik, sarımsak vb. bir çok ürünü istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Pizza ne zaman yenir?

Pizza aslında istediğiniz zaman yenen bir yiyecek olarak bilinir 1833 yılında İtalya’da Alexandre Dumas seyahatnamesinde ise Napoli kentinde bulunan yoksul insanların kış boyunca sabah, öğle ve akşam yemeklerinde pizza yediklerini kaleme almıştır. Buna bakılacak olursa her öğün yenebilecek bir yiyecek olduğunu çıkartabiliriz. Hali hazırda zaten belirtmiş olduğumuz gibi istediğiniz öğünde istediğiniz bir içecek ile her zaman tüketebileceğiniz bir yiyecektir.

Neden Büyük Boy Pizza?

Amerikan radyosu NPR’ın Planet Money (Para Gezegeni) isimli bloğunda Quoctrung Bui bu durumu şöyle anlatmaktadır:

Geçen yıl bir mühendisle birlikte öğle yemeği için pizza yemeye gittik. Mühendis bana çok fazla aç olmadığını ama yine de 20 santimetrelik küçük boydansa, 30 santimetrelik orta boyu sipariş edeceğini çünkü orta boyun aslında küçüğün iki katı büyüklükte olduğunu, fiyat farkının ise çok az olduğunu söyledi.

Ouoctrung Bui / Planet Money

Daha önce hiç böyle düşünmemiştim. Ama büyük pizzaların daha kazançlı olmasının sebebi aslında çok basit. Pizzalar daire şeklindedir ve bir dairenin alanı yarıçapın karesi arttıkça artar. O nedenle 40 santimetrelik bir pizza 20 santimetrelik pizzanın 2 katı değil 4 katı büyüklüğündedir.

Tabii ki bu durum sizin damak zevkinize de bağlı. Büyük boy bir pizzayı tek başınıza yiyemiyorsanız küçük boy pizzalardan da tercih edebilirsiniz. Matematiksel olarak ise daha büyük pizza daha avantajlı.

A101 Pizza Fiyatları / Üçgen dilimlerle kesilen sucuklu pizza
Market Fiyatlarının tek adresi…

Market Fiyatları net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. A101 Pizza Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

A101 Pizza Fiyatları