e
sv
masöz istanbul

A101 Pirinç Fiyatları

1138 Okunma — 12 Ağustos 2021 12:32
Dünyamızın yarısından fazlasında tüketimi için önemli yer taşıyan bir besindir. Dünyanın fazla üretimi olan pirinç için A101 Pirinç Fiyatlarını incelemiş olduğumuz makalemizi lütfen okumadan geçmeyiniz.
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

A101 Pirinç fiyatları hakkında detaylı olarak yapılan makalemizi lütfen okumayı unutmayın. Ülkemizde de üretimi sağlanan pirinç dünya üzerinde yarısından fazlasının kullanmış olduğu pirinç hakkında bilgilere yer verdiğimiz bu makalemizde sizlere A101 marketler zincirlerinde bulunan market fiyatlarından bahsetmişken pirinç hakkında güzel bilgilere de yer vereceğiz.

Pirinç üretimi dünyada en fazla Çin üzerinde yapılmaktadır, ikinci olarak Hindistan ve sonrasında ise Endonezya gelmektedir. Bu sıralamaya bakarsak Türkiye ise ilk 10 içerisinde bulunmamaktadır. Söz konusu veriler 2005 yılında Dünya Gıda ve Tarım Örgütü tarafından yayımlanmıştır. Pirincin birçok çeşidi mevcuttur, bu bilgiler için lütfen makalemizin devamını okumanızı tavsiye ederiz. Şimdi A101 pirinç fiyatlarını sizlere sunalım ve sonrasında detaylı olarak bilgilendirme yapalım.

A101 Pirinç Fiyatları
Migros Pirinç Fiyatları / Osmancık Pirinç

A101 Pirinç Fiyatları Güncel Listeler

A101 Ovadan Pirinç Fiyatları;

 • Ovadan Pilavlık Pirinç İthal 5000 G Fiyatı: 26,50 TL
 • Ovadan Pirinç Baldo Gönen 1000 G Fiyatı: 15,45 TL
 • Ovadan Pirinç Baldo Gönen 2500 G Fiyatı: 34,95 TL
 • Ovadan Kırık Pirinç 1000 G Fiyatı: 4,95 TL

A101 Yayla Pirinç Fiyatları;

 • Yayla Pilavlık Pirinç Yerli 2000 G Fiyatı: 23,95 TL
 • Yayla Pilavlık İthal Pirinç 2000 G Fiyatı: 22,25 TL
 • Yayla Pirinç Tane Tane 2000 G Fiyatı: 19,90 TL
 • Yayla Pirinç Osmancık Yerli 1000 G Fiyatı: 15,25 TL
 • Yayla Pirinç Baldo Gönen 1000 G Fiyatı: 17,25 TL

A101 Pirinç Fiyatları;

 • Tat Superfoods Pirinç Basmati 500 Gr Fiyatı: 9,95 TL
 • Torku Çatalhöyük Pirinç Baldo Gönen 1000 G Fiyatı: 14,45 TL
A101 Pirinç Fiyatları / Sebzeli Pirinç Pilavı

Pirinç Nedir?

Pirinç ya da çeltik olarak geçen buğdaygiller ailesinin mısır ve buğday ekiminden sonra en fazla üretimi sağlanan bir bitki türüdür. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi dünyanın yarısından fazlasının beslenme için büyük bir yer taşımaktadır. Dünya üzerinde en fazla üretimi Asya tarafında yapılmaktadır.

Pirincin kırık taneleri yani tam pirincin dörtte üçünden küçük olan taneler, evcil hayvan maması ve pirinç unu yapımında kullanılmaktadır. Kabuğu ise yenmemektedir bunun için ayıklanması şarttır.

Pirincin üst tabakası yani kabuğu olarak bilinen kısmı ise gıda kalitesi olmaması sebebi ile hayvan yemlerinde kullanılarak değerlendirilmektedir. Kepeğinden ise pirinç yağı çıkartılarak yüksek kalitede bir yağ elde edilmektedir.

Pirinç Besin Değerleri Nedir?

100gr haşlanmış yani pişirilmemiş pirinçte, 0,07mg B1 vitamini, 0,8mg demir, 0,049mg B2 vitamini, 0,11mg E vitamini, 115mg fosfor, 28mg kalsiyum, 25mg magnezyum, 115mg potasyum ve 5mg sodyum içermektedir.

A101 Pirinç Fiyatları
A101 Pirinç Fiyatları

Market Fiyatları net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. A101 Pirinç Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

A101 Pirinç Fiyatları