e
sv
masöz istanbul

A101 Hindi Fiyat, Güncel A101 Hindi Eti Fiyatları

3045 Okunma — 14 Aralık 2021 21:09
A101 Hindi Fiyatı
avatar

Ufuk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yılbaşının gelmesi ile yapmış olduğunuz aramalarınızda A101 Hindi Fiyat nedir? araştırmasını yaparken doğru adrese denk geldiğinizi söyleyebiliriz. Sizler için doğru fiyat bilgisini paylaşmak adına marketlerde bulunan reyon fiyatlarını doğru bir biçimde bilgilendirmesini yapıyoruz. A101 mağazalarında satışa sunulan A101 hindi eti fiyatları güncel olarak bilgi toplamak için gittiğimizde dondurulmuş ürün olarak satıldığını ve bu ürünün fiyatını sizlere sunacağız.

Yılbaşında neden hindi yenir, bunu hiç düşündünüz mü? Aslına bakarsanız yılbaşında hindi yemek ya da pişirmek herhangi bir kültürde bulunmamaktadır. Sadece bir batı geleneğinde hindiler yabani bir hayvan olarak bilindiğinden Amerikalı yerliler tarafından misafirlerine hindi eti verdiğinden bu zamana everilerek günümüze bu şekilde taşınmıştır. Biraz araştırma yaparsanız İngilizlerin pazarlama yöntemi olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak A101 Hindi Fiyatı marketlerde ne kadar?

A101 Hindi Fiyatı
A101 Hindi Fiyatı / Güzel pişirilmiş bir hindi

A101 HİNDİ FİYATI

A101 Hindi Fiyatı nedir?

Alphindi Dondurulmuş Bütün Hindi Fiyatı 17,95 TL‘dir. A101 Hindi Fiyatı 2021 yılında 17,95 TL olarak mağazalarda satışa sunulmaktadır.

Hindi nasıl pişirilir?

Hindi eti yüksek protein değeri olması sebebi ile sadece yılbaşında tüketilmesi gereken bir besin kaynağı değil sürekli olarak tüketilmesi gereken bir yiyecektir. Bütün hindi olarak satışını zor bulsanız da marketlerde but olarak ya da göğüs eti olarak sürekli olarak bulacağınız bir protein kaynağıdır. Dilerseniz bir bütün hindi nasıl pişirilir sizlere bundan bahsedelim.

Gerekli Malzemeler: Bir adet bütün hindi, 1 adet limon, tuz, zeytinyağı, karabiber, kekik ve birkaç tane defne yaprağı.

A101 Hindi Fiyatı
A101 Hindi Fiyatı / Portakallı bütün pişmiş hindi

İlgili İçerik: A101 Hindi Fiyat

Bütün Hindi Pişirme Tarifi

Marketten almış olduğunuz hindinin ilk öncelikle temizliğini güzelce yaptıktan sonra kurulayınız. Pişireceğiniz hindinin lezzetli ve hoş kokması için içerisinde defne yapraklarını yerleştirelim. Limonlarımızı dilimleyerek defne yaprakları ile birlikte limon dilimlerimizi de hindimizin içerisine yerleştirelim.

Hindi etinin pişerken ayrılmaması ve açılmaması için butlarından ısıya dayanaklı bir ip ile bağlayalım. Zeytinyağını hindi üzerine dökerek elimizle hindinin tüm gövdesine yaydıktan sonra, isteğe göre baharatlardan karabiber, tuz ve kekik serperek tüm vücudunu masaj yaparmış gibi yayalım. Tüm bu işlemler sonrasında hindimizi büyük boy pişirme poşetine yerleştirelim. Poşetimizi kapattıktan sonra hava alması için bıçağımızla poşet üzerinde ufak delikler açalım.

Daha önceden ısıtılmış 160 derece fırınımıza koyalım. Hindinizin kilosuna göre aşağıda vermiş olduğumuz tablo üzerinde bulunan saatler içerisinde pişirelim. Söz konusu tablo fırın poşeti olmadan pişirilen sürelere aittir. Siz fırın poşeti ile pişireceğinizden dolayı bu süreler daha az süreler içerisinde gerçekleşecektir. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Hindinin kilosuna göre de pişirme süreleri tablomuzda verilmiştir.

AğırlıkDoldurulmuş HindiDoldurulmamış Hindi
3 / 3,5 kg3:00 / 3:152:30 / 2:45
3,5 / 4,5 kg3:15 / 3:302:45 / 3:00
4,5 / 5,5 kg3:30 / 3:45 3:00 / 3:15
5,5 / 7 kg3:45 / 4:003:15 / 3:30
7 / 10 kg4:00 / 4:303:30 / 4:00
160 derece hindi pişirme süreleri
BİM 3 Aralık 2021 Aktüel Ürünler
A101 Hindi Fiyatı

Market Fiyatları net sizler için marketleri gezerek markette bulunan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuş bir platformdur. Bu platform içerisinde A101, Bim, Şok, Migros, Hakmar ve Onur Market vb. marketlerin aktüel ürünleri, kampanyalar ve indirimleri hakkında yalın olarak size aktarılması amacı ile hizmet etmektedir. Bahsi geçen marketler ile ilgili paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edilmemektedir.

Sizlere sunulmuş olan bu içeriklerde bulunan A101 Aktüel Katalog, Bim Aktüel Katalog, ŞOK Aktüel Katalog ürünlerinde zaman içerisinde fiyat değişiklikleri yapılabilir, bunun için lütfen ilgili marketlerin mağazalarına giderek bire bir olarak fiyat teyidi yaparsanız doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Marketlerden almış olduğunuz ürünün ambalajının rengini, açılmamış olduğunu ya da deforme olmadığını kesinlikle kontrol ederek alınız. Ambalajı açılmış ürünleri reyon görevlilerine bildirerek reyondan kaldırmasını sağlayınız.

Alışverişiniz sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ihtiyacınızın olduğu kadar alışveriş yapmanızdır. İhtiyacınızdan fazla aldığınız ürünleri çöpe atmak zorunda kalacağınızı, yapmış olduğunuz alışveriş sırasında fazla ürün aldığınızda söz konusu ürünün evinizde tarihi geçtikten sonra israf olduğunu unutmayınız.

Tarafımızca paylaşılan içerikler siz değerli bizi takip edenlere daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için hazırlanmaktadır. A101 Hindi Fiyatı hakkında daha fazla bilgi almanız için Market Fiyatları sitemizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın. Hoşça kalın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

A101 Hindi Fiyat, Güncel A101 Hindi Eti Fiyatları